Strona 1 z 1

[+] Fluxbox - wolno działające okna

: 26 kwietnia 2011, 11:33
autor: toko_k
Witam wszystkich forumowiczów.
Mam problem z fluxboksem, mianowicie chodzi o przeciąganie okien. Kursor myszy gdy przeciągam okna idzie płynnie po ekranie. Okna nie nadążają za kursorem (im większe okna tym wolniej się przesuwają), zawsze o jakieś kilka cm. Natomiast gdy "zwinę" okno (tak że na pulpicie będzie sam pasek górny okna), to chodzi jak "szczała".
Dwa dni temu przesiadłem się z Debiana Lenny na Wheezy. Zainstalowałem najpierw z repozytorium X-y i fluxboksa. Efekt? Wolno chodzące okna. Ściągnąłem ze strony producenta wersję 1.3.1 fuxboksa (najnowszą), kod źródłowy (nie paczkę *.deb), i skompilowałem. Błędów żadnych nie było przy kompilacji. Efekt? Też wolno przesuwające się okna. Proszę o pomoc.
Z góry dziękuję.

PS. Nie używam przy fluxboksie żadnego środowiska graficznego (GNOME, KDE).
Nie mam pliku xorg.conf.
Pod Ubuntu i Debianie Lenny też okna wolno chodziły we fluxboksie. A na Damn Small Linux szybko.

: 26 kwietnia 2011, 15:03
autor: fnmirk
We fluxboksie wyłącz opcję:

Kod: Zaznacz cały

Configuration -> Wyświetlaj zawartość przesuwanego okna
Opcja w menu kontekstowym, pod prawym klawiszem myszy.

: 26 kwietnia 2011, 15:09
autor: toko_k
Bardzo dziękuję. W końcu fluxbox działa normalnie.
Temat rozwiązany. [+]

: 08 sierpnia 2011, 12:13
autor: gaco504
U mnie pod Fluxboxem było tak samo jak opisujesz, okazało się, że z powodu myszy. Na innej myszce, obojętnie czy USB, czy PS2, wszystko działało o wiele lepiej.