Bawiłem sie jednego dnia KDE (szukłem sobie motywów itd.) i natrafiłem gdzieś na jakąś modyfikację zdaje sie kickera która miała zmieniać menu na takie jak jest w SuSE (nie ukrywam że mi sie tamto menu bardziej podoba:P). No i problem polega na tym że po starcie KDE nie mam paska menu. Jak próbuję uruchomić z xterma i wpisuje kicker to wyrzuca mi błąd:
Próbowałem, ale aptitude twierdzi że mam najnowszą wersję kickera. Nawet próbowałem aptitude remove kicker* aptitude install kde-core kdm kde-i18n-pl kicker ale i tak nie działa. Problem jest w plikach konfiguracyjnych ale nie mogę go znaleść:/
Zacznijmy od tego ze to sie nie nazywa "kicker" tylko "kicker kickoff" i jest do zdobycia w necie poszukaj na google, ja znalazlem i wszystko dziala jak nalezy .
Bez problemu dzialal .deb spod kubuntu, przynajmniej u mnie, ale przy odinstalowywaniu kickoffa zniknie ci pasek zadan. W tym wypadku wystarczy przeinstalowac systemowego kickera (np. spod synaptica) i wszystko wraca do normy.