Zast

Wszystko Off Topic
Awatar użytkownika
qbsiu
Beginner
Posty: 491
Rejestracja: 19 marca 2007, 19:47
Lokalizacja: £DZ

Post autor: qbsiu »

eee... tam... [solved] było spoko!! :mrgreen:
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

Tu piszą solved spoko, a na gg/jid się żalą ;]

Jutro może jakąś ankietę zrobię, co każdy będzie mógł szybko się "wypowiedzieć" :)
Awatar użytkownika
ShinnRa
Beginner
Posty: 457
Rejestracja: 05 marca 2007, 23:05
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ShinnRa »

Kaka' pisze:Jutro może jakąś ankietę zrobię, co każdy będzie mógł szybko się "wypowiedzieć" :)
No właśnie tygodniowa ankieta. A potem jak się ktoś na gg/jid wypiera to pokazać wyniki głosowanie :P
Zarov
Beginner
Posty: 195
Rejestracja: 27 maja 2006, 19:50
Lokalizacja: Wolska

Post autor: Zarov »

Kaka' pisze:na gg/jid się żalą ]
Niech wypowiedzą się publicznie co im nie pasuje z tym...
Albo sam powiedz co im nie pasuje, bo jak na razie imho nie ma żadnego dobrego powodu by zmienić znane wszystkim [SOLVED]
Gość

Post autor: Gość »

Zarov pisze:Niech wypowiedzą się publicznie co im nie pasuje z tym...
1. Mimo solved większość nowych tematów i tak była z zapytaniem o problem, który juz dawno był rozwiązany i oznaczony.
Wniosek : piszący go mieli "głęboko gdzieś" Wasze "solved"

2. Główną "zabawą" moderatorów było pisanie :
Dodaj SOLVED do tematu
co powodowało tylko zaśmiecanie zbędnymi postami - takie coś może mod sam dopisać jeśli temat jest rozwiązany i autor tego nie zrobił - niestety decydując się na tą "funkcję" bierze na siebie często niewdzięczne obowiązki.
Wniosek : widać trudniej mu dopisać jeden wyraz do tematu niż częstokroć kilka zdań jako nowy (nic nie wnoszący) post


Pozdrawiam
bolwerk
Posty: 24
Rejestracja: 16 lipca 2006, 15:47
Lokalizacja: Small Town: Nowhere

Post autor: bolwerk »

Zgodzę się z przedmówcą.

Dopisywanie czegokolwiek, czy to SOLVED czy też + czy też innych widzimisie faktycznie nic nie zmieni. Wcale nie trzeba zmieniać tematu lecz po prostu rozwiązać problem w nim zawarty. Kto będzie chciał sobie cokolwiek znaleźć to i tak znajdzie bez względu na napis SOLVED czy też jakikolwiek inny.

Natomiast leń i tak napisze nowy wątek błagając o pomoc i twierdząc że nic nie znalazł a dwa wątki niżej będzie ten sam problem z napisem SOLVED a on i tak napisze nowy wątek.

Dyskusja o oznaczaniu tematy jakiś dodatkowym członem jest IMHO bezprzedmiotowa ...

Pozdrawiam ...
Awatar użytkownika
vorlog
Posty: 3
Rejestracja: 01 sierpnia 2007, 21:38
Lokalizacja: Dąbrowa Tarnowska

Post autor: vorlog »

Zgadzam się z bolwerkiem.
BTW- jakoś dziwnie mi się niektóre nicki tutaj kojarzą :)
W każdym bądź razie witam wszystkich Forumowiczów!
V.
Fafulek
Posty: 2
Rejestracja: 09 kwietnia 2007, 09:20

Post autor: Fafulek »

Jest jeszcze taka możliwość, że nowy użytkownik, który ma problem opisany w topicu oznaczonym jako [SOLVED] dopisze w nim swój problem i zostanie olany, bo przecież "temat już jest rozwiązany".

Czy ja Was skądś nie znam? ;)
Dominik
Beginner
Posty: 209
Rejestracja: 22 lutego 2007, 21:29
Lokalizacja: katowice

Post autor: Dominik »

Solved to fajny pomysł jeśli temat jest tylko "jednoproblemowy", ale niewiele spotkałem tu takich. Raczej podpinamy się pod tematy pokrewne w nadziei, że ktoś umiejąc pomóc w podobnym pomoże i nam. Myślę, że "solved" ma specyficzną wadę: polaryzuje forum na problemy rozwiązane (czytaj do olania) i te, gdzie należy pomóc. A w dziale "opisy, faq, how to" też je dawać? Może pogrupowanie ikonek, która co znaczy + jasne wyjaśnienie tego w regulaminie coś da, jednakże w niczym nie przyspieszy szukania - to można rozwiązać dając coś w stylu spisu treści-kombinacji ze stroną linków tyle, że to syzyfowa praca.
Inna rzecz, że może przydatne byłoby odróżnienie postów, gdzie jest kwestia jak poradzić sobie z 1 problemem, a gdy sobie poradzimy dajemy solved, od pomysłów i problemów otwartych. Może miast kombinować z solved coś w temacie lub ikonka którą dajemy jeśli oczekujemy po prostu rozwiązania. Coś a'la zestaw mamy [problem] a gdy rozwiązany [solved], mamy [pomysł] to bez takch zabaw, ale szczegóły ile takich informacji, i jak je wyrażać to już kwestia otwarta
BTW Kaka' czy :-( też by Ciebie tak raziła, gdybyś wiedział, że są jasno ustalone zasady która ikonka co znaczy?
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

Zarov pisze:Jestem za [SOLVED] z tego powodu iż na innych forach też tego się używa i niektórzy mają po prostu taki nawyk by rozwiązany temat tak oznaczyć.
Hmm, jakoś wcześniej nikt sam z siebie nie pisał [SOLVED] - dopiero jak moderatorzy zaczęli do tego gonić sytuacja się zmieniła.

A co do takich for - "na innych"? To znaczy jakich? Mały przykład: forum.dobreprogramy.pl - oj nie mówmy, potężne forum, a jak widać, nie ma tam takich oznaczeń (i z tego co mi wiadomo, nie będzie, ale dopytam się admina). Zresztą, takich for jest więcej. Ja spotkałem naprawdę mało for z [SOLVED] - oczywiście, nie musimy być gorsi, ale też nie musimy być lepsi.
daris pisze:Krótsze by było ]

Hmm, krótsze, ale czy lepsze? Wypowiadać się ;)
ShinnRa pisze:No właśnie tygodniowa ankieta. A potem jak się ktoś na gg/jid wypiera to pokazać wyniki głosowanie :P
Chciałem dziś zrobić tę ankietę, ale wstrzymam się na razie - bo jak sam widzisz, dyskusja się robi, pomysłów przybywa. Poczekajmy jeszcze trochę z tym...
bolwerk pisze:Dopisywanie czegokolwiek, czy to SOLVED czy też + czy też innych widzimisie faktycznie nic nie zmieni.
Może trochę inaczej: my tutaj zapewne uwzględniamy zapis [SOLVED] przy szukaniu tematów - ale tylko my, mała garstka osób. Reszta (pewnie coś ze 90%) to typowy newbie co ma w d***e [SOLVED].

I tu się mogę zgodzić: nam takie [SOLVED] ułatwi trochę sprawę - ale o ile? Bez [SOLVED] szukanie przez nas tematów wydłuży się coś o 60s - tyle. A i tak garstka osób z tego korzysta.

Tak więc, całkowicie zgadzam się z kolegą: bolwerk.
Fafulek pisze:Jest jeszcze taka możliwość, że nowy użytkownik, który ma problem opisany w topicu oznaczonym jako [SOLVED] dopisze w nim swój problem i zostanie olany, bo przecież "temat już jest rozwiązany".
Dokładnie - więc [SOLVED] na dłuższą metę nie jest, IMHO, dobrym rozwiązaniem. Userów przybywa, ciągle podpinają się pod tematy. Zawsze można je blokować, ale to też chyba nie jest najlepsze rozwiązanie...
Dominik pisze:BTW Kaka' czy :-( też by Ciebie tak raziła, gdybyś wiedział, że są jasno ustalone zasady która ikonka co znaczy?
Jak rozwiniesz myśl: "gdybyś wiedział, że są jasno ustalone zasady która ikonka co znaczy?" to postaram Ci się odpowiedzieć, bo jak na razie, pytania nie rozumiem ;)


Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ