Zast

Wszystko Off Topic
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Zastępstwo dla [SOLVED]

Post autor: Kaka' »

Czołem...

Jak wszyscy dobrze wiedzą, na forum zrezygnowaliśmy z dodawania [SOLVED] do tytułów tematów, gdy problem zostanie rozwiązany.

Jak na razie znam tylko dwie osoby, które przeciw temu protestują, ale... W końcu, musi być jakiś kompromis - jedni chcą [SOLVED], inni go nie chcą. Choć tych drugich jest bardzo dużo (pytałem trochę ludzi).


Ja wyszedłem z inicjatywą żeby wywalić [SOLVED] - administracja forum także była za.


Więc większa część (AFAIK) osób jest zadowolona - ale niektórzy nie. O nich jednak zapominać nie można. Tak więc, mam pewną propozycję - swego rodzaju zastępstwo dla [SOLVED] (Uwaga - to tylko moja propozycja; żeby mi tu nikt nie gadał, że coś narzucam).


Jak wiemy, podczas pisania tematów/postów można dodać do nich ikony ("Ikona Tematu/Postu"). Szczerze mówiąc, nie lubię tego, bo jak widzę np: Obrazek to aż mi się niedobrze robi - IMHO, emoty to zło, często są nadużywane i pogarszają czytelność postów.

I tu moja propozycja: wywalić te "Ikony Tematu/Postu", a w ich miejsce wrzucić np. takie coś: Obrazek. Jeśli dany temat będzie rozwiązany, doda się tę ikonę do niego, a jak nie będzie rozwiązany, nic się dodawać nie będzie.


Zakładam teraz, że zwolennicy [SOLVED] zawołają tryumfalnie: Mam Cię! W wynikach wyszukiwania taka ikona się nie pokazuje! - niestety jest to prawda, ale... Przecież w tych wynikach, niektóre tematy są na szarmy tle - co oznacza, że dano tam punkt(y) "Pomógł" - to też w pewnym sensie może świadczyć o tym, że temat jest rozwiązany, a ostatecznie, można by zrobić żeby także i szukajka pokazywała taką ikonkę...


Nie wiem co Wy o tym myślicie - ale jakiś kompromis musi być. W każdym bądź razie, to tylko moja propozycja.


Czekam na odpowiedzi.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Junkers
Beginner
Posty: 140
Rejestracja: 25 maja 2007, 21:00
Lokalizacja: z daleka

Post autor: Junkers »

Może głupie pytanie ale czym Ci sie naraził "Solved" :?:
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

Junkers pisze:Może głupie pytanie ale czym Ci sie naraził "Solved" :?:
A czy ja napisałem, że mi się naraził (lub coś w tym stylu)? Już dawno nad tym myślałem, ale nikt nie protestował, więc nic z tym nie robiłem. W końcu dostałem parę uwag co do tego. Potem dopytałem kilka/naście innych osób o to - wyszło na to, że większość jest przeciwna.

Oczywiście, jak będzie dużo wniosków, można przywrócić [SOLVED]...
wojtekz_
Beginner
Posty: 337
Rejestracja: 13 marca 2007, 16:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: wojtekz_ »

Ja osobiście nie mam nic przeciwko [SOLVED]. Była to dla mnie informacja, że nie warto czytać wątku, skoro autor jest już zaspokojony i usatysfakcjonowany... ;-) każda inna forma też może być.
daris
Beginner
Posty: 304
Rejestracja: 30 marca 2007, 21:00

Post autor: daris »

A może jak problem jest rozwiązany to ustawić ikonkę z żarówą :P
Obrazek

Ja tak zrobiłem w jednym moim temacie ;-)
Deathman
Beginner
Posty: 298
Rejestracja: 20 kwietnia 2007, 15:04
Lokalizacja: £ód¼

Post autor: Deathman »

Sluchajcie wszystko fajnie, zarowka, ale zobaczycie, ze jezeli w dziale 80% tematów będzie miało żarówki obok, to nie wiem jaki będzie spadek wydajności forum. Wiem, że to tylko jeden obrazek, ale przy takich ilosciach w jakich moze wystepowac, trzeba to naprawde uwzglednic..Bo o kwestii dobrej optymalizacji mogą zadecydować dosłownie kilobajty..
daris
Beginner
Posty: 304
Rejestracja: 30 marca 2007, 21:00

Post autor: daris »

Ale co to ma do tego? Przecież to tylko jeden obrazek i na dodatek pobierany tylko raz, więc ja tu problemu nie widzę
Deathman
Beginner
Posty: 298
Rejestracja: 20 kwietnia 2007, 15:04
Lokalizacja: £ód¼

Post autor: Deathman »

Nie wiem szczerze mowiac, czy on sie laduje raz, czy laduje sie tyle razy ile jest tematow. To po pierwsze, poza tym z tego co mi sie wydaje to ten obrazek nie pojawia sie tak sam z siebie, zeby go wywolac jest od tego jakas funkcja, ktora musi go daną ilość razy wykonać. Każda dodatkowa funkcja w skrypcie, a na pewno taka która była by wywołana wiele razy, może odnieść się do wydajności..nie jestem specjalistą, nei chce się kłócić, ale jeżeli nie mam racji to mnie poprawcie..
daris
Beginner
Posty: 304
Rejestracja: 30 marca 2007, 21:00

Post autor: daris »

Deathman pisze:poza tym z tego co mi sie wydaje to ten obrazek nie pojawia sie tak sam z siebie, zeby go wywolac jest od tego jakas funkcja, ktora musi go daną ilość razy wykonać.
I tak zapytanie do bazy wysyła czy jest ikonka czy nie ma ]Każda dodatkowa funkcja w skrypcie, a na pewno taka która była by wywołana wiele razy, może odnieść się do wydajności..[/quote]
A takia na przykład funkcja "Dodaj podpis (może być zmieniony w profilu)", to też dodatkowe zapytanie do bazy, ale przecież po co ona jest? Jak się ma podpis to powinien być dodawany pod posta, jak nie ma no to nie ma (i takich funkcji jeszcze dużo więcej by się znalazło).

Tak wogóle to wątpie żeby taka ikonka spowolniła to forum. Ale w żadnym wypadku się nie upieram nad ikonką. Administracja zrobi co wybierze za najbardziej sensowne ;-)
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

[quote="daris"]Administracja zrobi co wybierze za najbardziej sensowne ]

Tak, tak. Tylko tu chodzi także o wasze zdanie na ten temat.
ODPOWIEDZ