Sterowniki na laptopie Amilo Pro

Wszystko związane z jądrem systemowym, sterownikami, sprzętem itp.
fem
Posty: 10
Rejestracja: 06 lipca 2007, 11:11

Sterowniki na laptopie Amilo Pro

Post autor: fem »

Witam kupilem Laptopa Amilo pro fugithu Siemens v3515

zainstalowalem Debiana i mam nastepujace problemy:

Debian nie widzi Wi fi

nie dziala dwu klik na samego touchpada zeby otwieral cos

sam kursor jest strasznie wolny

gdy wkladam sluchawki nadal dzwiek idzie z glosnikow
Awatar użytkownika
qbsiu
Beginner
Posty: 491
Rejestracja: 19 marca 2007, 19:47
Lokalizacja: £DZ

Post autor: qbsiu »

znam ten problem ;)
Mam tego samego lapka
============
pytanie poza tematem: zainstalowałeś grafikę? Czy jedziesz na vesie?
pavbaranov
Senior Member
Posty: 2156
Rejestracja: 29 lipca 2007, 18:06

Post autor: pavbaranov »

fem pisze:Witam kupilem Laptopa Amilo pro fugithu Siemens v3515

zainstalowalem Debiana i mam nastepujace problemy:

Debian nie widzi Wi fi
Nie napisałeś, który Debian. Mój - 4.0 Etch z kilkoma dodatkami widzi. Trzeba tylko zainstalować odpowiednie sterowniki, które nie są dostępne w dystrybucji. Działa... świetnie. TIP: przeglądnij forum oraz informacje o programie madwifi, bo karta wifi to Atheros Communications, Inc. AR5005G 802.11abg NIC (rev 01), co widać po wpisaniu lspci.
Dodatkowo pewnie będziesz musiał zainstalować źródła swojego kernela. Cały opis jest na madwifi, oraz na forum ubuntu.
Nie chcesz się bawić z Debianem - zainstaluj (K)Ubuntu, bo widzi wifi od razu. Będziesz miał problem z większą rozdzielczością ekranu niż 800x600, ale rozwiązanie jest na forum.
fem pisze:nie dziala dwu klik na samego touchpada zeby otwieral cos
Trudno mi cokolwiek powiedzieć, bo akurat to działało i działa.
fem pisze:sam kursor jest strasznie wolny
Odpowiedź jest na forum, a jej znalezienie trwa ok. 10 sek.
fem pisze:gdy wkladam sluchawki nadal dzwiek idzie z glosnikow
Nie mam słuchawek ;)
jarman
Beginner
Posty: 225
Rejestracja: 01 lipca 2007, 11:41
Lokalizacja: Zgora / Wroc

Re: Sterowniki na laptopie Amilo Pro

Post autor: jarman »

fem pisze: Debian nie widzi Wi fi
Upewnij sie ze poza odpowiednim modulem jajka masz takze firmware swojej sieciowki w /lib/firmware/
Firmware jest do sciagniecia na sourceforge.net
pavbaranov
Senior Member
Posty: 2156
Rejestracja: 29 lipca 2007, 18:06

Post autor: pavbaranov »

jarman pisze:Upewnij sie ze poza odpowiednim modulem jajka masz takze firmware swojej sieciowki w /lib/firmware/
Firmware jest do sciagniecia na sourceforge.net
Działający sposób uaktywnienia WIFI na tym komputerze, czyli przez madwifi nie umieszcza żadnego firmware'u w tym katalogu. Tutaj umieści ndiswrapper, ale po co stosować rozwiązanie wykorzystujące sterowniki windowsa, skoro linuksowe działa i to dobrze.
femowi polecam przeczytanie podręcznika na http://madwifi.org/ Wystarczy. Jedyne co trzeba zrobić, to wydać polecenie lspci dla sprawdzenia, czy podana przeze mnie karta w istocie siedzi także w jego komputerze, bo niestety ze specyfikacji na stronie to nie wynika, a wg niektórych i niepotwierdzonych informacji, wynika, że Fujitsu-Siemensowi zdarza się pakować różny hardware do swoich modeli.
agsamek
Posty: 1
Rejestracja: 21 października 2007, 17:01

Post autor: agsamek »

Informacje o konfiguracji Amilo Pro v3515 pod Ubuntu zamieściłem na stronie http://analiza.blox.pl . Pewnie część odnosi się także do Debiana, w końcu Ubuntu bazuje na debianie. W szczególności, aby słuchawki działały dobrze należy dopisać:

Kod: Zaznacz cały

options snd-hda-intel model=laptop
na koniec pliku /etc/modeprobe.d/alsa-base. Ostatnio skonfigurowałem też Touchpad. Jeśli informacje będą przydatne, daj znać.

//używaj tagów code
ruun
ODPOWIEDZ