konfiguracja sieci

Pomoc dotycząca instalacji systemu
velmafia
Member
Posty: 1820
Rejestracja: 01 września 2006, 00:56
Lokalizacja: Las

Post autor: velmafia »

toto, więc sieć Ci działa i dostęp do neta masz, tylko masz problem z DNSami, może zmień zawartość pliku resolv.conf na:

Kod: Zaznacz cały

nameserver 194.204.152.34
nameserver 194.204.159.1
i zobacz czy będzie działać.
toto
Posty: 32
Rejestracja: 07 czerwca 2007, 13:18

Post autor: toto »

OK zaraz sprobuje tego co piszesz ale jeszcze jedno bo ja juz zmienialem wczesnije moj plik resolv.conf usuwalem z niego wpis "search company.com" i dodawalem dwa adresy DNS:

Kod: Zaznacz cały

nameserver 192.168.2.1
nameserver 192.168.2.2
i nic to nie dawalo nadal przegladarka niw wyswietlala stron internetowych, i jeszcze jedna rzecz mnie zaciekawila ze ten plik mimo moich zmian znowu jest taki jka na poczatku czyli ma ten wpis company.com i tylko jeden adres DNS

[ Dodano: 2007-06-08, 10:34 ]
Witam wczoraj wpisałem podane przez Ciebie adresy i pojawila sie stronka z google, no ale oprocz niej to sie juz pozniej nic nie pojawilo, czyli taki chwilowy przyplyw neta byl. Ale przypomnialo mi sie skoro napisaliscie ze to jest blad DNS ze kiedys bawiac sie mandriva mialem podobny problem, tez reczne wpisanie parametrow neta (wtym adresy DNS) powodowalo ze internet chodzil, wiec probowalem wczoraj wpisac te same adresy w pliku resolv.conf co pod mandriva no ale niestety nic to nie pomoglo. Czyli podsumowujac prawie wiadomo co mu dolega ale nadal nie dziala :)

[ Dodano: 2007-06-08, 13:54 ]
heh net zadziałał wpisałem jako DNS 61.179.1.60 odczekałem około 3 minut i zaskoczył, dz→eki za pomoc i pozdrawiam

[ Dodano: 2007-06-08, 14:16 ]
aaaaaa jeszcze jedno jak zrobic zeby ten adres ktory wpisalem byl na stale? Bo teraz mam cos takiego ze po 10 minutach wraca plik resolv.conf do poprzednich ustawien
harold
Posty: 9
Rejestracja: 18 maja 2007, 15:33
Lokalizacja: Lublewo

Post autor: harold »

resolv.conf jest zmieniany przez klienta DHCP. Jeżeli masz stały wewnętrzny IP, możesz ustawić w interfaces, by nie korzystało z DHCP. Jest jeszcze opcja, by wyłączyć nadpisywanie resolv.conf, ale nie mogę na razie znaleźć. Może napiszę później jak znajdę albo kto inny sobie przypomni ;)
toto
Posty: 32
Rejestracja: 07 czerwca 2007, 13:18

Post autor: toto »

problem rozwiazalem ponownym zainstalowaniem systemu i przy konfiguracji sieci w trakcie instalacji wpisalem recznie adres DNs moje IP i teraz wszystko smiga bez problemow (oby jak najdluzej :) )
ODPOWIEDZ