Kilka pytan o partycjonowanie itp

Pomoc dotycząca instalacji systemu
xtomashx
Posty: 49
Rejestracja: 14 maja 2007, 10:55

Post autor: xtomashx »

ale wiadomo o co chodzi ;)
yantar
Member
Posty: 1225
Rejestracja: 07 czerwca 2007, 21:15
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: yantar »

Jesio jedno pytanko, majac teraz Ubuntu i Gruba. Przy instalacji Debiana rozumiem ze wpisy Gruba zostana nadpisane czy tylko dopisane w mbr? (Czyli znikna wpisy z kerneli Ubuntu? Partycje systemowa i /boot Ubuntu beda wczesniej formatowane )
xtomashx
Posty: 49
Rejestracja: 14 maja 2007, 10:55

Post autor: xtomashx »

ja tez mam pytanie... czy mozna dac /home na partycji fat32 ?? tzn czy bedzie dobrze i szybko ta pratycja pracowac, bo niestety musze zostawic win$hit i zastanawiam sie nad zrobieniem tylko dysku systemowego a dysk na przechowywanie rzeczy dzielic z /home
velmafia
Member
Posty: 1820
Rejestracja: 01 września 2006, 00:56
Lokalizacja: Las

Post autor: velmafia »

yantar pisze:Jesio jedno pytanko, majac teraz Ubuntu i Gruba. Przy instalacji Debiana rozumiem ze wpisy Gruba zostana nadpisane czy tylko dopisane w mbr? (Czyli znikna wpisy z kerneli Ubuntu? Partycje systemowa i /boot Ubuntu beda wczesniej formatowane )
przy instalacji Debiana cały grub w MBR będzie nadpisany i na nowo zainstalowany (chyba że pominiesz instalacje gruba). a jeśli wcześniej usuniesz Unbuntu, to instalator Debiana nie doda do nowego gruba wpisów do Unbuntu.


------------------

ja tez mam pytanie... czy mozna dac /home na partycji fat32 ?? tzn czy bedzie dobrze i szybko ta pratycja pracowac

można ale raczej ta partycja będzie wolniejsza niż na ext3, nie będzie to jakaś znacząca różnica, ale zawsze. ale mimo to raczej z działaniem nie będzie problemów.
yantar
Member
Posty: 1225
Rejestracja: 07 czerwca 2007, 21:15
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: yantar »

Mozecie sobie pogratulowac porad ;)
Kolejny Debian stoi nad Wisla 8-)
(ale jeszcze was troche pomecze pytaniami tylko musze forum przemyszkowac :mrgreen: )
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

velmafia, ja z tym "okrojonym" gnome i kde będę się kłócił, bo powiedz no mi, czy okrojone KDE to gry? to kilka edytorów tekstu? to odtwarzacze multimedialne? to jakieś dziesiątki innych programów? Wątpię. A to wszystko instalowałem z pierwszej CD. A jak instalowałem sam kde-core to była tam zainstalowana połowa z tych rzeczy co teraz mam. Tak więc nie zgadzam się z tym, że instalując z pierwszej płyty CD, zainstaluje się okrojone KDE. Jak jest z GNOME, trudno mi powiedzieć, ale pewnie na 99% dokładnie tak samo.
yantar
Member
Posty: 1225
Rejestracja: 07 czerwca 2007, 21:15
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: yantar »

Ja instalowalem w sumie samo gnome-core, raptem wszystkiego jest kilkanascie programow w menu, czesc z gnome w nazwie. Ale trudno mi powiedziec co by sie zaladowalo z cala metapaczka. (moze Gimp, gry itp?)
mlyczek
Junior Member
Posty: 979
Rejestracja: 02 sierpnia 2006, 19:17

Post autor: mlyczek »

packages.debian.org pisze:gdm-themes
Themes for the GNOME Display Manager
gnome-cups-manager (>= 0.30)
CUPS printer admin tool for GNOME
gnome-desktop-environment (= 1:2.14.3.6)
The GNOME Desktop Environment
gnome-games-extra-data
games for the GNOME desktop (extra artwork)
gnome-office (= 1:2.14.3.6)
The GNOME Office suite
gnome-power-manager (>= 2.14.2)
frontend for gnome-powermanager
or xscreensaver
Automatic screensaver for X
gnome-screensaver (>= 2.14.3)
GNOME screen saver and locker
or xscreensaver
Automatic screensaver for X
gnome-themes-extras
various themes for the GNOME 2 desktop
rhythmbox (>= 0.9.2)
music player and organizer for GNOME
synaptic (>= 0.53.4)
Graphical package manager
or gnome-apt
graphical package manager
totem-mozilla
Totem Mozilla plugin
+ zależności tych pakietów
ODPOWIEDZ