sPeRaCz pisze:Proponowałbym na początek przetestowanie Debiana w wersji live. Aczkolwiek po świeżej instalacji systemu wszystko powinno być w porządku (nie mniej jednak problemów nie da się wykluczyć, to już kwestia specyfiki sprzętu). Ja osobiście nie spotkałem się z problemem jaki Ty opisujesz.
A gdzie znajdę płytę instalacyjną z wersją live? Na mojej nie było czegoś takiego.
Znalazłem taki tekst: http://damlab.pl/?p=533. Ale obawiam się, że mógłbym coś popsuć poprzez próbę instalacji starszego jądra.
Coś doradzicie?
Czy w wypadku uszkodzenia dysku możliwe jest, żeby Ubuntu 11.04 i 12.04 alpha zainstalowane na tym samym dysku działały w 100% poprawnie (11.04 mam bez re-instalacji od samej premiery)?
kacpero1094, czy stwierdziłeś na 100% uszkodzenie dysku? Informacje jakie otrzymałeś na forum to były przypuszczenia, na postawie tego co dostarczyłeś. Jedynie Ty masz fizyczny dostęp do sprzętu. Czy dostarczyłeś jakieś logi? Jakieś wyniki błędów? Na podstawie tych informacji jakie dostarczyłeś to nawet wróżka nie jest wstanie tego stwierdzić.
Dec 12 17:02:00 dom-kacper gdm-simple-greeter[2994]: Gtk-WARNING: /build/buildd-gtk+2.0_2.20.1-2-i386-TNeM25/gtk+2.0-2.20.1/gtk/gtkwidget.c:5628: widget not within a GtkWindowDec 12 17:02:05 dom-kacper gdm-simple-greeter[2994]: WARNING: Failed to send buffer
Spróbuj zainstalować jądro z Backports w wersji 2.6.39 może pomoże. --> Debian Backports
a pozostałe pakiety zaktualizować wersjami z repozytorium Debian Backports. Może nowsze wersje okażą się stabilniejsze.
Mało prawdopodobnym jest fakt, iż na sprzęcie jedna dystrybucja działa super fajnie stabilnie a inna nie i wyciąga się wniosek, że to sprzęt jest wadliwy.
Mam drobny problem. Pobrałem przez synaptica z repozytorium backports pakiet linux-headers-2.6.39..., ale nie wiem co mam zrobić, żeby system uruchamiał się korzystając z tego jądra. Szukałem na forum i z pomocą Google, ale nie znalazłem informacji, które by mi pomogły.
Pakiet linux-image to jest jądro. Pakiet linux-headers to są pliki nagłówkowe potrzebne w razie kompilowania np.: własnościowych sterowników do kart graficznych ATI lub NVidii.
Jak zainstalujesz pakiet linux-image-2.6.39 (dokładna nazwa z repozytorium to linux-image-2.6.39-bpo.2-amd64 dla architektury AMD64). Jak używasz innej architektury to oczywiście postfiks nazwy będzie zawierał jej nazwę (zamiast AMD64).
Jeśli używasz jako programu rozruchowego, programu o nazwie GRUB, to najnowsza (patrząc po numerkach) wersja jądra będzie pierwsza na liście i uruchamiana domyślnie, no oczywiście chyba, że masz własnoręcznie zdefiniowany grub.cfg. Jeśli nie to powinno działać tzw. zaraz po instalacji i restarcie systemu.