Instalacja bez CD - prosz

Pomoc dotycząca instalacji systemu
karolp
Posty: 63
Rejestracja: 27 stycznia 2007, 11:43

Instalacja bez CD - proszę o pomoc

Post autor: karolp »

Witam!

Mam problemik: stary komp (Duron 1200, 128MB RAM, DVD-ROM, bez nagrywarki) i chęć instalacji Debiana. Jestem totalnym laikiem jeśli chodzi o Linux (w Win sobie dobrze radzę). Szukałem Linuxa na wielu stronach, wszędzie tylko pliki iso, a ja przecież nie mam nagrywarki i jak z tego zabootuje? Zależy mi na posiadaniu dwóch systemów operacyjnych Windows i Debiana. Posiadam czytnik kart pamięci i kartę 512MB (coś jakby pendrive ;) ).

Moje prośby i pytania:
- Skąd pobrać Debiana, takiego żeby dało się go zainstalować u mnie bez nagrywania na CD? (chodzenie do kumpli, kupowanie CD nie wchodzi w grę). Co ważne mam dysk 30gb i na Linuxa mógłbym przeznaczyć max. 5gb.
- Domyślam się że nie za bardzo będzie się wam chciało odpowiadać (domyślam się bo na Linux.pl mnie zbluzgali), proszę więc o nie pisanie poszukaj na Google tylko danie linka do czegoś co mi pomoże - jeżeli nie macie czasu na to to nie marnujcie go na "poszukaj na googlach" - mam odpalone 15 zakładek w operze z googlami, forami itp. i nic (wiem, że źle szukam, bo coś na pewno jest, ale nie mogę do tego dotrzeć)
- Czy jest gdzieś w miarę przystępna instrukcja instalacji z dysku/pendrive? Nie znam się na tym za bardzo a jak przyjdzie klepanie jakichś nieznanych komend to będzie tragizm...

Dodam jeszcze, że mam Neostradę - wyczytałem na tym forum, że przez to będą problemy z netinstall wersją...

Pomóżcie, zależy mi na Linuxie, poświęciłem już dużo czasu i jeżeli cokolwiek wiecie to pomóżcie. A jak odsyłacie do Google to powiedzcie chociaż co wpisać do nich żeby znaleźć to co chcę.

Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam.
chyl-o
Junior Member
Posty: 621
Rejestracja: 24 maja 2006, 21:06
Lokalizacja: Lublin

Post autor: chyl-o »

karolp
Posty: 63
Rejestracja: 27 stycznia 2007, 11:43

Post autor: karolp »

przyda się, właśnie czytam, nadal jednak nie wiem który plik mam ściągnąć by móc zainstalować (bo jest tego full), tak mógłbym czytać i ściągać jednocześnie.
mlyczek
Junior Member
Posty: 979
Rejestracja: 02 sierpnia 2006, 19:17

Post autor: mlyczek »

karolp
Posty: 63
Rejestracja: 27 stycznia 2007, 11:43

Post autor: karolp »

a czym sie rozni netinstall od zwykłej? Będę mógł dograć odpowiednie pliki na neostradzie??
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

karolp pisze:a czym sie rozni netinstall od zwykłej? Będę mógł dograć odpowiednie pliki na neostradzie??
Netinstall instaluje Ci tylko bazowy system a z płyty CD/DVD będziesz już miał x'y
karolp
Posty: 63
Rejestracja: 27 stycznia 2007, 11:43

Post autor: karolp »

aha a jak dogram te x'y??

// a ta zwykła wersja skąd jest do pobrania, bo na ftp widziałem kilkanaście plików. Bo jak zmieści się na CD to ok (mam chwilowy dostęp do nagrywarki)
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

Zależy co zainstalujesz. Jeżeli sarge to Xfree86 a jeżeli Etch to będziesz musiał zainstalować xorga.

Xfree86 --> http://debian.linux.pl/viewtopic.php?t=492
X.Org -----> http://debian.linux.pl/viewtopic.php?t=698

Jest tam opis instalacji i konfiguracji. Po tym tylko instalujesz jakieś środowisko graficzne np. KDE.
// a ta zwykła wersja skąd jest do pobrania, bo na ftp widziałem kilkanaście plików. Bo jak zmieści się na CD to ok (mam chwilowy dostęp do nagrywarki)
Chodzi Ci o netinstall czy CD?

CD --> http://cdimage.debian.org/cdimage/etch_ ... 86/iso-cd/ (pierwsza płyta)
Netinstal -> http://cdimage.debian.org/cdimage/etch_ ... 86/iso-cd/ (całkiem na dole)

To są linki do Etch
karolp
Posty: 63
Rejestracja: 27 stycznia 2007, 11:43

Post autor: karolp »

debian-testing-i386-binary-1.iso to ściągnąc??
velmafia
Member
Posty: 1820
Rejestracja: 01 września 2006, 00:56
Lokalizacja: Las

Post autor: velmafia »

karolp pisze:debian-testing-i386-binary-1.iso to ściągnąc??
tak
ODPOWIEDZ