ntfs-3g 1:1.2129-1 (Sid) - nie dziala z fstab

Tematy związane z oprogramowaniem, instalacją, konfiguracją
giaur
Member
Posty: 1915
Rejestracja: 25 maja 2007, 22:16

ntfs-3g 1:1.2129-1 (Sid) - nie dziala z fstab

Post autor: giaur »

Witam,

Bodajże dzisiaj w repo Sida pojawiła się nowa wersja ntfs-3g. Zainstalowałem ją, ale okazało się że nie chce ona działać z fstab, mam komunikat:

Kod: Zaznacz cały

Unknown filesystem 'ntfs-3g'
Montowanie z palca w konsoli działa (tzn. za pomocą polecenia ntfs-3g a nie mount). Z poprzednia wersja nie ma zadnych problemow (mowa o wersji dostepnej aktualnei w Lennym), wiec zrobilem downgrade i dziala.

Mieliscie cos takiego? Czy to u mnie cos nie tak, a moze zmienil sie sposob wpisywania do fstab? Dla mnie wyglada ze to pakiet skopany jakis jest albo jakies zaleznosci niedopilnowane.
Awatar użytkownika
paolus
Beginner
Posty: 241
Rejestracja: 11 kwietnia 2007, 12:29
Lokalizacja: Stolica

Post autor: paolus »

Mam tak samo. To jest chyba opisane też na stronie ntfs-3g. Przez mount nie będzie działało. btw Zauważyłem, że szybciej działa kopiowanie małych plików i jest mniejsze użycie proca.
Pozdrawiam
giaur
Member
Posty: 1915
Rejestracja: 25 maja 2007, 22:16

Post autor: giaur »

yhm miejmy nadzieje w takim razie ze mozliwie szybko to poprawia, bo z palca montowac to bez sensu. No chyba ze do skryptów startowych gdzies wrzucic montowanie :-?
HaNocri
Posty: 20
Rejestracja: 01 marca 2007, 17:28

Post autor: HaNocri »

Popełniono małe niedopatrzenie przy przygotowywaniu paczki, brak symbolicznego linka do /usr/bin/ntfs-3g. Powinno być poprawione lada chwila.

Tymczasowo jako workaround wystarczy jako root wykonać polecenie:

Kod: Zaznacz cały

ln -s /usr/bin/ntfs-3g /sbin/mount.ntfs-3g
i wszystko gra ;]
Awatar użytkownika
Inquistor
Beginner
Posty: 122
Rejestracja: 25 września 2007, 20:48

Post autor: Inquistor »

Przez właśnie takie niedopatrzenia boje sie aktualizować - jeszcze nie miałem update'a bez komplikacji :-/
giaur
Member
Posty: 1915
Rejestracja: 25 maja 2007, 22:16

Post autor: giaur »

Hmm wyglada na to ze bug naprawiony, ale dlaczego te wpisy:

Kod: Zaznacz cały

/dev/disk/by-uuid/6A9CADC09CAD86E3 /media/sda1 ntfs-3g dmask=022,fmask=133,uid=0,gid=0,locale=pl_PL.utf8 0 0
/dev/disk/by-uuid/7AF40C55F40C15D3 /media/sda2 ntfs-3g dmask=022,fmask=133,uid=0,gid=0,locale=pl_PL.utf8 0 0
nie powoduja, ze tylko root moze zapisywac na ntfs? Wie ktos?? Przedtem dzialalo, a teraz mimo ze wpisy w fstab sa inne, kazdy user moze zapisywac
ODPOWIEDZ