Dzisiaj po pracy zamawiam komputer. Poniżej załączam jego konfigurację i bardzo proszę wszystkich aby wskazali jakiś element, który mógłby nie współpracować z Linuksem. Gdyby coś było nie tak, proszę dać znać :-)
Wszystko poza jednym Płyty gigabyte są cienkie, lepiej weź coś ze stajni asusa, albo abita.
Ramy wziąłbym a-data, ew. patriot lub corsair
Na tej płycie ( zintegrowany dźwięk ) mogą być problemu z trzeszczeniem, kumpel ma ten sam chipset dźwięku i właśnie mu trzeszczy .. Tzn niby działa, ale słuchać trzaski
Ja mam AC 97' i też słychać trzaski, dlatego rozglądam się za jakąś kartą dźwiękową
cudny pisze:Wszystko poza jednym ]
Wszystkie komputery mam z płytami Gigabyte i jeszcze nie miałem z nimi poważniejszych kłopotów.
cudny pisze:Ramy wziąłbym a-data, ew. patriot lub corsair
Chiftec to najlepsza obudowa, jaką widziałem, bardzo dobre wykonanie, zasilacz, ergonomia itd. Bardzo polecam.
cudny pisze:Na tej płycie ( zintegrowany dźwięk ) mogą być problemu z trzeszczeniem, kumpel ma ten sam chipset dźwięku i właśnie mu trzeszczy .. Tzn niby działa, ale słuchać trzaski
Ja mam AC 97' i też słychać trzaski, dlatego rozglądam się za jakąś kartą dźwiękową
MMW pisze:Poniżej załączam jego konfigurację i bardzo proszę wszystkich aby wskazali jakiś element, który mógłby nie współpracować z Linuksem.
Nie będę ani popierać, ani krytykować wyboru, bo nie tego dotyczy post. Piszesz, czy ten zestaw będzie współpracować z linuksem. Prawdopodobnie/bardzo pewne, że tak. Na stronach niektórych dystrybucji masz informację o tym, jaki sprzęt był testowany i jak jest z kompatybilnością z danym linuksem. Tak masz np. na Mandrivie, na SuSE, Fedora też bodaj coś takiego umieszcza. W Debianie wygląda to inaczej i trzeba raczej znać wynik lspci swojego sprzętu. Ze swojego doświadczenia z Mandrivą wynika natomiast, że jej free wersja (2007) na moim komputerze nie działała, a wersja płatna bardzo dobrze. Generalnie, prawie zawsze znajdzie się linux, który zadziała
Mam podobną jak nie idealnie taką samą konfiguracje teraz, tyle ze 2x2GHz i działa pięknie pod 2.6.24. Jedynie nie potrafie zmusic do wspołpracy gniazda mikrofonu z przodu obudowy (słyszę to co mówie w słuchawkach, ale nie potrafię dzwięku zarejestrować)
Z rzeczy mniej popularnych w linuksie: skalowanie częstotliwosci, acpi, hibernacja, suspend, smart itp. działają bez najmniejszego problemu.
[quote="cudny"]Wszystko poza jednym ]
Asus? ¯artujesz, poczytaj sobie posty na LKML, w Asusie to chyba nie wiedzą co to ACPI i poprawne tworzenie tablicy DSDT w biosie, pobaw się zarządzaniem energią, to zrozumiesz :P
Abit to dla mnie niewiadoma.
Co do gigabyte: specjalnie ją wybrałem na podstawie osobistych doświadczeń. Obecnie mam ją na 6 desktopach z czego 4 pracują od min 3 lat i to często 24h/7d, bo nie chce mi się ich wyłączać na noc z lenistwa (zarówno pod Linuksem i Windowsem). Jedynie czujniki it87xxx mierzą kosmiczne wartosci napiecia. Jedynie temp CPU i obroty wentylatorów są prawidłowe.
Serdecznie dziękuję za wszystkie pomocne wypowiedzi w tym wątku. Komputera jeszcze nie kupiłem, bo wciąż mam ogromne wątpliwości, czy kupić możliwie tani na Linuksa [w okolicach 1800 PLN], czy drogi, z Vistą i Officem [około 3000 PLN].
Jeśli chodzi o Linuksa, to mam na oku jeszcze jedną płytę, pod AMD: