Instalacja zatrzymuje si

Pomoc dotycząca instalacji systemu
hippie
Posty: 10
Rejestracja: 29 listopada 2007, 18:15
Lokalizacja: /home/hippie

Instalacja zatrzymuje się na 5%

Post autor: hippie »

Witam!
Dziś postanowiłem zainstalować Debiana. Idąc za ciosem wkładam płytkę Netinstall, resetuję kompa, ustawiam wszystko jak trzeba no i bootuję płytkę. W instalatorze ustawiam także wszystko jak trzeba, no i dochodzi do momentu właściwej instalacji. Dochodzi do 5%, CD-ROM nie daje oznak "życia" (nawet nie reaguje na duszone przyciski). Nie wiem co mam zrobić, pomóżcie mi :)

Pozdrawiam,
Hippie
kazzomy
Posty: 84
Rejestracja: 25 października 2007, 13:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kazzomy »

Siema,
ja też dziś miałem podobną sytuację i zainstalowałem sam system bazowy.
Zrobiłem tak, że po wczytaniu programu partycjonującego wczisnolem esc'ape a potem dalem "zainstaluj grub'a" wtedy zainstalowało mi sam sytem bazowy, a potem doinstalowałem x'y. Musze powiedzieć, że wyszło to tak sobie, zle wszystko dziala jak nalezy ;-).
POWODZENIA
hippie
Posty: 10
Rejestracja: 29 listopada 2007, 18:15
Lokalizacja: /home/hippie

Post autor: hippie »

No ja właśnie też instaluję sam system bazowy, akceptuję pupularity-contest i zaczyna się instalować system, a na 5% staje pisząc 'Please wait' i tyle :/
kazzomy
Posty: 84
Rejestracja: 25 października 2007, 13:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kazzomy »

Czytaj uwarznie ;-) :
Zrobiłem tak, że po wczytaniu programu partycjonującego wczisnolem esc'ape a potem dalem "zainstaluj grub'a" wtedy zainstalowało mi sam sytem bazowy, a potem doinstalowałem x'y.
hippie
Posty: 10
Rejestracja: 29 listopada 2007, 18:15
Lokalizacja: /home/hippie

Post autor: hippie »

Czytam uważnie. Tylko czy Twoją metodą mogę zainstalować GRUB-a na dyskietce??
kazzomy
Posty: 84
Rejestracja: 25 października 2007, 13:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kazzomy »

według tego:

Kod: Zaznacz cały

http://debian.linux.pl/viewtopic.php?t=819
robisz wystko do punktu partycjonowanie tam wchodzisz w ręcznie i dajesz 1 czy 2 razy escape. On ci przechodzi do menu głownego, gdzie masz wybor mn. instalacja grub. Wchodzisz w to i on na poczatku znowu pokarze ci się program partycjonujacy gdzie ustawiasz wedlug wlasnych upodoban(polecam 3 partycje :/-gl, /home i /boot). Idziesz dalej i instaluje ci sie system podstawowy. Pod koniec instalacji systemu podstawowego zainstaluje ci sie program rozruchowy. Efekt jak się pewnie odmyślasz to sam system bazowy bez grafy. Wiedz po zresetowaniu kompa kontynujesz wedlug tego poradnika: http://debian.linux.pl/viewforum.php?f=3. Pozniej wedlug wlasnych upodoban mozesz zainstalowac dowolny menadzer okien(polecam kde). Mam nadzieje, ze zrozumiales ;-) .
A co do gruba na dyskietce to nie bardzo kumam po co ci on,ale oczywiście, że tak:
Teraz instalator zapyta się Ciebie o miejsce instalacji programu boot'ójącego grub. Jeśli Debian jest Twoim jedynym systemem operacyjnym, to bez wahania możesz pozwolić mu na zainstalowanie gruba w głównym rekordzie uruchomieniowym dysku (MBR). Tak samo możesz zrobić, jeśli instalator dobrze wykrył Twoje wszystkie systemy, ponieważ potem przez gruba będziesz mógł je odpalać.

Jeśli natomiast nie chcesz instalować gruba w głównym rekordzie uruchomieniowym, możesz np. zainstalować go na dyskietce. W tym celu przy pytaniu o to czy zainstalować gruba w głównym rekordzie, odpowiadamy "nie" i potem wpisujesz miejsce gdzie ma być zainstalowany grub, dla dyskietki jest to:


Kod:
/dev/fd0


I podobnie dla innych lokalizacji. Jest to dość jasno tam opisane.
Powodzenia ja juz dalem se ze wszystkim rade :-P .

[ Dodano: 2007-12-07, 18:44 ]
A zpomnialem ci dodac, ze potem bedziesz musial sie uporac z zalozeniem nowego uzytkownika:

Kod: Zaznacz cały

adduser hippe
adduser hippe audio
Oraz z haslem rota z czym sam se narazie nie poradzilem;/

[ Dodano: 2007-12-07, 19:31 ]
¯eby być dokladnym;]
Dodanie passa root:
wchodzisz pod konsole ctrl+alt+F1 i jak sie zalogujesz wpisujesz

Kod: Zaznacz cały

passwd
i haslo
andrek
Posty: 26
Rejestracja: 05 lipca 2007, 18:34
Lokalizacja: Zamo¶æ

Post autor: andrek »

Miałem przed chwią to samo przy próbie instalacji netinst testing. Odpaliłem instalację netinst etcha i wszystko poszło elegancko :)
hippie
Posty: 10
Rejestracja: 29 listopada 2007, 18:15
Lokalizacja: /home/hippie

Post autor: hippie »

kazzomy pisze:(polecam 3 partycje :/-gl, /home i /boot). Idziesz dalej i instaluje ci sie system podstawowy. Pod koniec instalacji systemu podstawowego zainstaluje ci sie program rozruchowy. Efekt jak się pewnie odmyślasz to sam system bazowy bez grafy. Wiedz po zresetowaniu kompa kontynujesz wedlug tego poradnika: http://debian.linux.pl/viewforum.php?f=3. Pozniej wedlug wlasnych upodoban mozesz zainstalowac dowolny menadzer okien(polecam kde). Mam nadzieje, ze zrozumiales ]
Nie rób ze mnie takiego laika ;P Z Linuksem mam do czynienia parę ładnych miesięcy :)
kazzomy pisze:A co do gruba na dyskietce to nie bardzo kumam po co ci on
Potrzebny, ponieważ nie chcę rodzicom i rodzeństwu "utrudniać" życia :D
salmon
Beginner
Posty: 296
Rejestracja: 12 października 2007, 23:28
Lokalizacja: Gliwice/Bielsko-Biała

Post autor: salmon »

Potrzebny, ponieważ nie chcę rodzicom i rodzeństwu "utrudniać" życia :D
Ustaw domyślne bootowanie na Windowsa, czas na kilka sekund i po problemie.
hippie
Posty: 10
Rejestracja: 29 listopada 2007, 18:15
Lokalizacja: /home/hippie

Post autor: hippie »

salmon pisze:Ustaw domyślne bootowanie na Windowsa, czas na kilka sekund i po problemie.
Salmon, myślisz, że nie próbowałem? Nadal mają jakieś problemy chociaż domyślnie bootował się Windows :/

[EDIT]
Można powiedzieć, że problem z instalacją został rozwiązany. Po prostu ściągnąłem Netinstall Etcha i to właśnie jego zainstalowałem. Teraz powolutku dostosowuje Debiana do swoich potrzeb i robię upgrade do Leeny'ego :)
ODPOWIEDZ