mam zawiasy systemu...

Ogólne pytania dotyczące systemu
damianskulski
Beginner
Posty: 189
Rejestracja: 08 września 2007, 00:31
Lokalizacja: Piekary ¦l±skie

mam zawiasy systemu...

Post autor: damianskulski »

Po jakimś czasie korzystania z systemu komputer przestaje zupełnie odpowiadać. nie działa myszka, klawiatura, nic. 100% zawias. Myślałem że migrując WINDOWS -> LINUX nie będę musiał przechodzić takich sytuacji. myliłem się? Nie mam jakichś super-experymentalnych repozytoriów. Pomocy.
Rad
Member
Posty: 1208
Rejestracja: 28 czerwca 2006, 15:05

Post autor: Rad »

Popatrz w logach. Poza tym, to forum o Debianie, nie o Ubuntu...
damianskulski
Beginner
Posty: 189
Rejestracja: 08 września 2007, 00:31
Lokalizacja: Piekary ¦l±skie

Post autor: damianskulski »

Popatrz w logach.
1. Jakich logach?
2. Jak?
Rad pisze:Poza tym, to forum o Debianie, nie o Ubuntu...
Nie raz na tym forum udzielona mi została pomoc dot. Ubuntu.
Zakładając temat myślałem, że skoro Ubuntu jest bazowane na Debianie to dużo wspólnych cech ma.
Ventrue
Junior Member
Posty: 532
Rejestracja: 06 lipca 2007, 12:10
Lokalizacja: Lubin

Post autor: Ventrue »

Popatrz w logach. = /var/log
damianskulski pisze:skoro Ubuntu jest bazowane na Debianie to dużo wspólnych cech ma.
Ma, acz zauważ, że są i różnice.
soki
Beginner
Posty: 249
Rejestracja: 27 października 2007, 21:18
Lokalizacja: Matrix

Post autor: soki »

No właśnie bazuje, ale Debianem nie jest. Od 1,5 tygodnia siedzę na Sid`ie który miał się sypać, wieszać i w ogóle, a jakoś narazie nawet zwisu X`ów nie miałem a zwis całego systemu to nawet na Ubuntu była mi rzecz obca :mrgreen:
Awatar użytkownika
qbsiu
Beginner
Posty: 491
Rejestracja: 19 marca 2007, 19:47
Lokalizacja: £DZ

Post autor: qbsiu »

[oft]ja miałem więcej problemów z ubuntu, niż z debianem :-O[/oft]
Rad, ma racje.... ubuntu to ubuntu, debian to debian.
Pozdrawiam!
damianskulski
Beginner
Posty: 189
Rejestracja: 08 września 2007, 00:31
Lokalizacja: Piekary ¦l±skie

Post autor: damianskulski »

Ventrue, w tym /var/log jaki plik mam przeglądać?

wyobraźcie źe mam debiana 4.0 etch i spróbujcie mi pomóc mi z tym wyobrażeniem.
tomii
Junior Member
Posty: 687
Rejestracja: 21 października 2007, 13:27

Post autor: tomii »

problem sprzetowy , skora na win i lin to samo. jaki sprzet i od jak dawna sie tak dzieje?
brz
Beginner
Posty: 239
Rejestracja: 30 marca 2007, 14:21

Post autor: brz »

damianskulski pisze:w tym /var/log jaki plik mam przeglądać
damianskulski pisze:
wyobraźcie źe mam debiana 4.0 etch i spróbujcie mi pomóc mi z tym wyobrażeniem.
Szczerze mowiac, to wolalbym "wyobrazic", ze po tym jak juz zakladasz watek na forum ubuntu czekasz na odpowiedz zamiast od razu (godzina jest ta sama - http://forum.ubuntu.pl/showthread.php?t=58045 i nie jest to jedyny taki dubel) zakladac drugi taki sam tutaj. Jestes uzytkownikiem ubuntu? Korzystaj z pomocy odpowiedniej spolecznosci bo od tego chyba forum.ubuntu.pl jest, nie mam racji?

Nie mam nic przeciwko 'ubunciarzom' udzielajacym sie na tym forum, nie zrozumcie mnie zle. Oczywiscie takim, ktorzy wiedza co robia i szukaja (co, wbrew pozorom, damianieskulski, nie jest rownoznaczne z zakladaniem 10 nowych zdublowanych/niepotrzebnych watkow dziennie) odpowiedzi na swoje pytania tam gdzie trzeba. Jesli ich nie znajda - prosze bardzo, niech zadaja pytanie tutaj.

Na tym wlasnie polega internetowa etykieta, na mysleniu i zdrowym rozsadku. Takie sa zasady panujace na prawie KAZDYM forum: najpierw poszukaj, dopiero potem pytaj. Tobie niestety wyraznie nie chce sie szukac. Bedac uzytkownikiem tego forum od wrzesnia zalozyles 26 watkow, to chyba o czyms swiadczy. Wiem, ze jestes mlody, energiczny i w ogole radosc zycia nie pozwala ci usiedziec na miejscu, ale opanuj sie troche.

howgh

pzdr
damianskulski
Beginner
Posty: 189
Rejestracja: 08 września 2007, 00:31
Lokalizacja: Piekary ¦l±skie

Post autor: damianskulski »

tomii pisze:jaki sprzet

Kod: Zaznacz cały

Pentium IV 2,4 GHz
RAM 512MB
nVidia FX 5500
HDD 40GB
VIA MAINBOARD
tomii pisze:od jak dawna sie tak dzieje
od instalacji tj. od wczoraj
brz pisze:Szczerze mowiac, to wolalbym "wyobrazic", ze po tym jak juz zakladasz watek na forum ubuntu czekasz na odpowiedz zamiast od razu (godzina jest ta sama - http://forum.ubuntu.pl/showthread.php?t=58045 i nie jest to jedyny taki dubel) zakladac drugi taki sam tutaj. Jestes uzytkownikiem ubuntu? Korzystaj z pomocy odpowiedniej spolecznosci bo od tego chyba forum.ubuntu.pl jest, nie mam racji?
brz,
przeglądając temat na forum.ubuntu.pl pewnie zauważyłeś, że nie odpowiedział nikt, gdy tutaj po 12min Rad mi odpisał. Gdybym czekał na odpowiedź na "odpowiednią społeczność" nie dowiedział bym się, tego co mi powiedzieli Rad, Ventrue, i ty. Nie wiedziałbym o tych "logach". To tu otrzymywałem pomoc również nt. ubuntu, gdzie na forum.ubuntu.pl wiele osób przeglądających nie umiało mi pomóc. Twoje uwagi nt. mojego sposobu uzyskiwania pomocy to po pierwsze chyba jest offtop, a po drugie w regulaminie nie znalazłem zakazu pt."Nie zadawaj tego samego pytania na dwóch różnych forach internetowych". W netykiecie też nie.
brz pisze:Nie mam nic przeciwko 'ubunciarzom' udzielajacym sie na tym forum, nie zrozumcie mnie zle. Oczywiscie takim, ktorzy wiedza co robia i szukaja (co, wbrew pozorom, damianieskulski, nie jest rownoznaczne z zakladaniem 10 nowych zdublowanych/niepotrzebnych watkow dziennie) odpowiedzi na swoje pytania tam gdzie trzeba. Jesli ich nie znajda - prosze bardzo, niech zadaja pytanie tutaj.
Na tym wlasnie polega internetowa etykieta, na mysleniu i zdrowym rozsadku. Takie sa zasady panujace na prawie KAZDYM forum: najpierw poszukaj, dopiero potem pytaj. Tobie niestety wyraznie nie chce sie szukac
wbrew pozorom umiem korzystać z google i netsprinta. a nie-umiejętność szukania to nie to samo co zadawanie tych samych pytań na różnych forach. a jeśli nie byłbym autorem tamtego tematu to by nic nie dało że dodam swój post tam, bo skoro tam nikt nie potrafił pomóc komuś innemu to mi tez nie będzie umiał.
brz pisze:najpierw poszukaj, dopiero potem pytaj.

szukałem - nie znalazłem.
brz pisze:Bedac uzytkownikiem tego forum od wrzesnia zalozyles 26 watkow,
i co z tego, ze potrzebuje pomocy z komputerem?
brz pisze:Wiem, ze jestes mlody, energiczny i w ogole radosc zycia nie pozwala ci usiedziec na miejscu, ale opanuj sie troche.
chyba nie za bardzo mnie znasz :-/
soki pisze:No właśnie bazuje, ale Debianem nie jest. Od 1,5 tygodnia siedzę na Sid`ie który miał się sypać, wieszać i w ogóle, a jakoś narazie nawet zwisu X`ów nie miałem a zwis całego systemu to nawet na Ubuntu była mi rzecz obca :mrgreen:
to jest offtop
qbsiu pisze:[oft]ja miałem więcej problemów z ubuntu, niż z debianem :-O[/oft]
Rad, ma racje.... ubuntu to ubuntu, debian to debian.
Pozdrawiam!
cała twoja wiadomość to offtop. a nie tylko pierwsze zdanie.

[ Dodano: 2007-11-09, 21:08 ]
Obrazek
zawartość /var/log. nie widze cat
ODPOWIEDZ