Button Shutdown

Zagadnienia dotyczące menadżerów okien, środowisk graficznych - X, KDE, GNOME, Fluxbox, XFCE., Compiz itp.
rancherr
Posty: 35
Rejestracja: 12 lipca 2007, 14:44
Lokalizacja: Fredrikstad, Norwegia

Button Shutdown

Post autor: rancherr »

Witam,
Po wykonaniu polecenia apt-get upgrade zniknal z mojego systemy klawisz odpowiedzialny za wylaczanie komputera :-| nie ma go w 'Desktop', nie moge go rowniez dodac do panelu. Poprostu zniknal :-/
macie pojecie co moglo sie stac?
jest to denerwujace bo musze wylaczac kompa poleceniem 'shutdown -h now'
jakies pomysly?

pzdr rancherr
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6377
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Post autor: Yampress »

w gnome kliknij na panelu prawym klawiszem myszy potem wybierz dodaj do panelu i tam sobie dodaj przycisk wyłączania komputera albo wylogowywania.
thalcave
Junior Member
Posty: 526
Rejestracja: 03 maja 2007, 19:57
Lokalizacja: gdynia

Post autor: thalcave »

A jaki pakiet odpowiada za ten trik, że button logout otwiera "mini-okienko" z opcją wylogowania, wyłączenie, restartu komputera. Tak jak jest to w Ubuntu
rancherr
Posty: 35
Rejestracja: 12 lipca 2007, 14:44
Lokalizacja: Fredrikstad, Norwegia

Post autor: rancherr »

Yampress pisze:w gnome kliknij na panelu prawym klawiszem myszy potem wybierz dodaj do panelu i tam sobie dodaj przycisk wyłączania komputera albo wylogowywania.
no wlasnie napisalem, ze nie ma tego guzika tam :/ i nie wiem jak go dodac i dlaczego zniknal.
brz
Beginner
Posty: 239
Rejestracja: 30 marca 2007, 14:21

Post autor: brz »

rancherr
Posty: 35
Rejestracja: 12 lipca 2007, 14:44
Lokalizacja: Fredrikstad, Norwegia

Post autor: rancherr »

zainstalowalem i zamienilem ze starym pakietem... ze zdenerwowaniem nie malym stwierdzam ze dalej nie ma mojego upragnionego buttona :/
brz
Beginner
Posty: 239
Rejestracja: 30 marca 2007, 14:21

Post autor: brz »

Hmm, a gnome-session? Troche strzelam bo gnome'a dawno nie uzywalem, ale wydaje mi sie, ze te dwa pomagaly. ;]
rancherr
Posty: 35
Rejestracja: 12 lipca 2007, 14:44
Lokalizacja: Fredrikstad, Norwegia

Post autor: rancherr »

:/

[ Dodano: 2007-11-07, 13:48 ]
super :evil: teraz wogole nie pojawiaja mi sie panele gnome :/ jak to naprawic ???????
brz
Beginner
Posty: 239
Rejestracja: 30 marca 2007, 14:21

Post autor: brz »

jak to sie nie pojawiaja? wywalil ci jakies pakiety przy instalacji gnome-session? trzeba patrzec co leci. ;] nigdy nie mialem z tym problemu.

sprobuj zmienic nazwe (nie kasuj) katalogu z ustawieniami gnome, zrestartuj iksy i zobacz co sie dzieje.
rancherr
Posty: 35
Rejestracja: 12 lipca 2007, 14:44
Lokalizacja: Fredrikstad, Norwegia

Post autor: rancherr »

odinstalowalem gnome-session i zainstalowalem ponownie. panele sie pojawiaja, buttona dalej nie ma... nie mam pojecia jak to naprawic... moze jakis launcher?? da rade?
ODPOWIEDZ