Debian 3.1 -- wersja instalacji przez internet.

Pomoc dotycząca instalacji systemu
magiik
Posty: 6
Rejestracja: 21 listopada 2006, 18:25

Debian 3.1 -- wersja instalacji przez internet.

Post autor: magiik »

Szkam i nie moge znaleść....zainstalowałem tą wersje, bez(prawie) żanych problemów. Nie moge połączyć sie z internetem. Posiadam neo podzielone routerem na 2 komputery, na ubuntu działało bez problemu, myślałem że na Debianie także wszystko mi wykryje a tu peszek...jeżeli wiecie co zrobić alby działało odpiszcie....pliss ;-) Dodam jeszcze że podczas instalacji nie wyskoczyły błedy przy konfiguracji sieci...

A i jeszcze..adres ip zostaje przypisany..a wszystko stopuje przy w weryfikacji żródeł apt:
łączenie przechodzi ale przy podłączaniu stoi..O%.
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

Rozumiem, że ściągnąłeś netinstall? Jeśli tak to nie dziw się, że nie masz neta (bo neo trzeba ręcznie konfigurować) i że nie masz x'ów. Po pierwsze to musisz zainstalować neo. Potem to luz. Co do neo to zobacz tu: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic ... 349#654349


Pozdrawiam!
Logansan
Posty: 98
Rejestracja: 25 października 2006, 11:09

Post autor: Logansan »

Przecież napisał, że Internet udostępnia mu router... (funkcjonalny analfabetyzm powinien być karany ;-) ) Co do samego tematu to czy pytanie dotyczy zainstalowanego systemu czy też to jest problem przy instalacji?
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

Przecież napisał, że Internet udostępnia mu router... (funkcjonalny analfabetyzm powinien być karany )
Ale ja ślepy, sorki, nie zauważyłem :/


Ja mam także routera i nie mam problemu. No nie mam neo ale i tak router to router. Przy instalacji Debiana konfigurował sieć i git, wszystko działa. U mnie zawsze za pierwszym razem nie wykrywał ale już za drugim tak.




Pozdrawiam i jeszcze raz sorki!
chyl-o
Junior Member
Posty: 621
Rejestracja: 24 maja 2006, 21:06
Lokalizacja: Lublin

Post autor: chyl-o »

próbowałeś

Kod: Zaznacz cały

dhclient eth0
velmafia
Member
Posty: 1820
Rejestracja: 01 września 2006, 00:56
Lokalizacja: Las

Post autor: velmafia »

magiik pisze: Nie moge połączyć sie z internetem.
(..)
Dodam jeszcze że podczas instalacji nie wyskoczyły błedy przy konfiguracji sieci...

A i jeszcze..adres ip zostaje przypisany...
to w końcu skonfigurował sie net czy nie ??


daj (jako root):

Kod: Zaznacz cały

ifconfig
i zobacz czy interfejs działa (jeśli go wyświetli to znaczy że działa), jeśli tak to net powinien być,

zobacz czy net działa poprzez np.

Kod: Zaznacz cały

 ping 62.233.213.67
jeśli pinguje i uzyskuje odpowiedz to znaczy że działa tylko nie ma w systemie wpisanego adresu serwera DNS, więc go wpisz, u mnie np. wygląda to tak:

w pliku:

Kod: Zaznacz cały

/etc/resolv.conf
mam pisane:

Kod: Zaznacz cały

nameserver 212.160.91.81
nameserver 194.204.152.32
i wtedy powinno działać (jeśli to jest wina braku adresu serwera DNS w Twoim Debianie).


po prostu zbyt ogólnie opisałeś swój problem i ciężko odpowiedzieć, więc postaraj sie go bardziej szczegółowo opisać.




aloha
magiik
Posty: 6
Rejestracja: 21 listopada 2006, 18:25

Post autor: magiik »

velmafia pisze:
magiik pisze: Nie moge połączyć sie z internetem.
(..)
Dodam jeszcze że podczas instalacji nie wyskoczyły błedy przy konfiguracji sieci...

A i jeszcze..adres ip zostaje przypisany...
to w końcu skonfigurował sie net czy nie ??


daj (jako root):

Kod: Zaznacz cały

ifconfig
i zobacz czy interfejs działa (jeśli go wyświetli to znaczy że działa), jeśli tak to net powinien być,

zobacz czy net działa poprzez np.

Kod: Zaznacz cały

 ping 62.233.213.67
jeśli pinguje i uzyskuje odpowiedz to znaczy że działa tylko nie ma w systemie wpisanego adresu serwera DNS, więc go wpisz, u mnie np. wygląda to tak:

w pliku:

Kod: Zaznacz cały

/etc/resolv.conf
mam pisane:

Kod: Zaznacz cały

nameserver 212.160.91.81
nameserver 194.204.152.32
i wtedy powinno działać (jeśli to jest wina braku adresu serwera DNS w Twoim Debianie).


po prostu zbyt ogólnie opisałeś swój problem i ciężko odpowiedzieć, więc postaraj sie go bardziej szczegółowo opisać.




aloha
ifconfig- wyświetlił sie...czyli interfejs działa.
ping - brak odpowiedzi.
W pliku /etc/resolv.conf mam wpisany adres 192.168.1.1 ( adres routera), przy próbie zmiany pojawił sie komunikat że plik jest tylko do odczytu. Robiłem to jako root.
Czy znacie jakiś inny edytor, vi jest straszenie denerwujący....
chyl-o
Junior Member
Posty: 621
Rejestracja: 24 maja 2006, 21:06
Lokalizacja: Lublin

Post autor: chyl-o »

magiik pisze:Czy znacie jakiś inny edytor, vi jest straszenie denerwujący....
nano
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

magiik pisze:
Czy znacie jakiś inny edytor, vi jest straszenie denerwujący....
mc, gedit, kedit, emacs no i bardzo popularny vim i wiele innych.



Pozdrawiam!
velmafia
Member
Posty: 1820
Rejestracja: 01 września 2006, 00:56
Lokalizacja: Las

Post autor: velmafia »

a spróbuj zapingować na router i zobacz czy odpowie, jeśli tak to wina jest po str routera lub nie masz wpisanej bramy w konfiguracji interfejsu sieciowego twojej karty.


Tu
http://www.dug.net.pl/texty/ethernet.php

masz fajny opis jak skonfigurować sieć, sprawdź, może pomoże ;]


PS.
nie możliwe żebyś nie mógł edytować pliku /etc/resolv.conf jako root, pewnie nie włączyłeś trybu edycji, tylko byłeś w trybie poleceń, i dlatego nie mogłeś nic wpisać, tryb edycji włącza sie poprzez klawisz "a", lub "insert"

aloha
ODPOWIEDZ