nadpis na bootowalnym pendrive

Tematy związane z oprogramowaniem, instalacją, konfiguracją
rootgreen
Posty: 2
Rejestracja: 20 lutego 2014, 15:26

nadpis na bootowalnym pendrive

Post autor: rootgreen »

Witam
Chciałbym zapytać czy mając utworzonego bootowalnego pendrive z debianem można jakoś dograć w nim dodatkowe programy? To co "zainstaluję" używając debian live nie zapisuje się tak aby można było tego używać przy ponownym uruchomieniu. Więc czy istnieje jakiś sposób aby było to możliwe? z góry dziękuję za odpowiedź
Awatar użytkownika
dedito
Moderator
Posty: 3526
Rejestracja: 18 listopada 2013, 21:07
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: dedito »

Poszukaj w google "Remastering LiveCD"
np. to http://eko.one.pl/?p=RemasteringLiveCD_ ... stemupliku
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6377
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Post autor: Yampress »

zbudować płyte z własną listą pakietów?
Awatar użytkownika
ArnVaker
Beginner
Posty: 277
Rejestracja: 10 października 2012, 21:58

Post autor: ArnVaker »

Można też po prostu zainstalować system jak na normalnym dysku.
rootgreen
Posty: 2
Rejestracja: 20 lutego 2014, 15:26

Post autor: rootgreen »

Yampress pisze:zbudować płyte z własną listą pakietów?
Może źle się wyraziłem. Chodzi mi o coś co pozwoli mi na modyfikację obrazu płyty z debianem tak aby zawrzeć w nim potrzebne mi programy których ta dystrybucja nie zawiera domyślnie, np codeblocks, tak aby po stworzeniu bootowalnego pendrive i uruchomieniu z niego Debian Live codeblocks było już gotowe do użycia. Czy jest to wykonalne?
Awatar użytkownika
dedito
Moderator
Posty: 3526
Rejestracja: 18 listopada 2013, 21:07
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: dedito »

rootgreen pisze:Czy jest to wykonalne?
Tak. Odpowiedź masz już w drugim poście !!!
Awatar użytkownika
kodama
Junior Member
Posty: 633
Rejestracja: 23 maja 2010, 22:30
Lokalizacja: Poznań

Post autor: kodama »

Tylko taki remastering cd jest nieco upierdliwy jak co chwila się chce instalować nowe rzeczy, ewentualnie dodawać/modyfikować jakieś skrypty (jak w moim przypadku).
Dlatego ja osobiście mam zainstalowanego Debiana na 8GB pendrive - jest o wiele wygodniej.
No ale wiadomo - każdemu według potrzeb.
Awatar użytkownika
dedito
Moderator
Posty: 3526
Rejestracja: 18 listopada 2013, 21:07
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: dedito »

@kodama: Jeżeli autor wątku będzie używał tego pendriva na jednym komputerze to twój sposób jest zdecydowanie lepszy.
Jeśli autor ma zamiar używać go na wielu komputerach to twój sposób nie zadziała, no chyba ,że coś się zmieniło w tym temacie w ostatnim czasie?
Awatar użytkownika
kodama
Junior Member
Posty: 633
Rejestracja: 23 maja 2010, 22:30
Lokalizacja: Poznań

Post autor: kodama »

Co konkretnie ma nie zadziałać? Ten pendrive ma Wheezy + MATE , jakieś tam podstawowe programiki, coś do internetu, coś do multimediów, oprócz tego sterowniki do najpopularniejszych kart wifi , żeby po uruchomieniu się na laptopie nie było problemu. I w sumie to jeszcze nie spotkałem komputera, na którym bym go nie mógł uruchomić i żeby coś nie działało. Z racji mojego zawodu pendrive jest codziennie w użyciu w komputerach różnych producentów (Dell, Lenovo, HP, Asus, Fujitsu, ...). Zdarzają się czasem różne cudawianki-składanki - to fakt, wtedy jest problem jak się trafi na jakiegoś egzotycznego Atherosa albo inny wynalazek ;) Ale żeby sam system się podniósł i dało radę na nim pracować to nie ma kłopotu.
Awatar użytkownika
dedito
Moderator
Posty: 3526
Rejestracja: 18 listopada 2013, 21:07
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: dedito »

kodama pisze:Co konkretnie ma nie zadziałać?
Mam wrażenie, że masz po prostu dystrybucję w trybie live z możliwością zapisu.
Dystrybucja live jest przygotowana aby się uruchomiać na wszystkich komputerach stąd dłużej się uruchamia bo w trakcie startu następuje wykrywanie sprzętu różnej maści.
Jeżeli instalujesz dystrybucję na pendrive/dysk to instalujesz ją pod konkretny komputer z konkretnymi sterownikami (np. karty graficznej) i plikami konfiguracyjnymi (np. dla X) dlatego na innym kompie z inną choćby kartą graficzną (np. inny producent) wg mnie już to nie zadziała, ale jeżeli Ci to działa bez problemów to muszę odświeżyć wiedzę w tym temacie.
Pytanie: czy instalowałeś tego Whezzy tak samo jak się instaluje na dysku za pomocą standardowego instalatora ?
ODPOWIEDZ