Strona 1 z 2
[+] VPS 128mb RAMu - problem z przeglądarką
: 23 grudnia 2013, 22:53
autor: aklopis
Witam serdecznie.
Mam darmowy serwer VPS z 128MB RAMu oraz 256 pamięci SWAP. Moge zainstalować na nim debian-6.0-x86_64 lub debian-7.0-x86_64, centos i jakiegos tam Ubuntu. Używam LXDE i przeglądarki Midori. Serwer chce wykorzystać do autosurfowania 24/7h . Polega to na tym, że jakaś stronka odświeża się co 20 sekund. Problemem jest to, że okno przeglądarki zamyka się. Prawdopodobnie dlatego, że proces wykorzystuje zbyt dużo pamięci RAM. Po zmianie na przeglądarke Aurora użycie RAMu spada, lecz problem pozostaje. Chciałbym prosić o jakieś sugestię. Próbowałem już zmianny priorytetu, lecz nic to nie zmieniło.
Pozdrawiam.
: 23 grudnia 2013, 23:33
autor: Yampress
Na takiej ilości pamięci ramu to system 32 bitowy zainstaluj, a nie 64 bitowy, który pobiera 2x więcej pamięci niż 32...
: 24 grudnia 2013, 16:17
autor: aklopis
Oto co mam do wyboru:
Załącznik Bez tytułu.jpg nie jest już dostępny
: 24 grudnia 2013, 18:49
autor: Yampress
Głową muru nie przebijesz... Musisz dokupić RAM inaczej nic nie zrobisz.
: 24 grudnia 2013, 19:04
autor: aklopis
Żadnych innych pomysłów? CentOS? Nie ma możliwości wyłączenia tego autokilla? Ew. jakaś sugestia dotycząca przeglądarki?
: 24 grudnia 2013, 19:26
autor: Rafal_F
Nie wiem o co chodzi z tym autoprzeglądaniem, ale może da się to załatwić jakimś skryptem, albo nawet samym wgetem (bez środowiska graficznego)?
Jak napisał Yampress głową muru nie przebijesz, zmień sposób działania, albo dokup ramu.
: 24 grudnia 2013, 20:02
autor: Yampress
To my tu jeszcze musimy dawać rade/sugestie czy możesz spróbować na centOS., a nam kto poradzi. Możesz, będziesz wiedział bo my tego nie wiemy jak to pójdzie, a wróżkami nie jesteśmy.
128 MB ramu to jest za mało aby uruchamiać na tym desktop z przeglądarkami. Nie wiem kiedy to zrozumiesz. Nawet jeśli byś odpalił xorg i fluxa to i tak to ze 70 MB ramu pobierze ( wersja systemu i386).. A kolejny ram pobiera przeglądarka... I w pewnym momencie zajmuje za dużo ramu i jest ubijana za taką czynność bo przekracza dozwolony przydział pamięci dla hosta virtualizowanego.
: 24 grudnia 2013, 20:03
autor: aklopis
Po wylaczeniu(kill all) apache2 i innych syfow zuzycie ramu spadlo drastycznie.
: 24 grudnia 2013, 22:41
autor: Yampress
pyknij teraz polecenie
free
potem uruchom przeglądarkę i też to samo polecenie i wklej tu wyniki...
: 25 grudnia 2013, 01:36
autor: aklopis
z zainstalowanym xorgiem(da sie znalezc cos mniej "tluczącego"), fluxboxem, tightvncserverem oraz przegladarka iceweasel i jak juz wiadomo debian 6 64bity.
Załącznik Bez tytułu.jpg nie jest już dostępny
Oczywiście da się jeszcze mniej. Np. po włączeniu przeglądarki zamknąć fluxboxa itd. Mysle, że można też znaleźć bardziej oszczędną przeglądarke. Generalnie, to co zauważyłem to to, że na polskich forach nie ma ekspertów lub ludzie po prostu nie wierzą w sukces danego projektu bo coś tam. Tym razem udowodniłem, że jak najbardziej możliwe jest odpalnie przeglądarki na tak słabym VPS.
PS: aktualnie zużycie wynosi 70mb z włączonym fluxboxem. Zapomniałem dodać, że zmieniłem SSh na dropbear. Zawsze to jakies 2-3mb mniej. Przeglądarka oczywiśćie ma właczoną strone z autosurfem.
Yampress pisze:
Nawet jeśli byś odpalił xorg i fluxa to i tak to ze 70 MB ramu pobierze ( wersja systemu i386)
Nie mam pojęcia skąd bierzesz te wyliczenia. U mnie to niecałe 40 mega przy 64bitowym systemie. Gdzie teoretycznie powinno byc 140mb
Teraz mam już tylko jedno pytanie. Jaka przeglądara jest wg Was "najlżejsza"? Musi obslugiwac javascript. Na ile wg Was moge maksymalnie obciązyć RAM zeby nie wywaliło mi przeglądarki? Chodzi o to, że chce odpalić wiele kart.
W każdym razie Panowie Wesołych Świąt.