Pomoc Debianowi

Wszystko Off Topic
wojtekz_
Beginner
Posty: 337
Rejestracja: 13 marca 2007, 16:50
Lokalizacja: Warszawa

Pomoc Debianowi

Post autor: wojtekz_ »

Debian jest dziełem wolontariuszy. Zawsze brakuje mu ludzi, którzy mają motywację, żeby go rozwijać. Zapewne wielu z Was może to robić, wystarczy trochę czasu i pomysł na to, jak można pomagać, a można na wiele sposobów. Zwykle wymaga to, przynajmniej w stopniu biernym, znajomości angielskiego, ale nie zawsze, np. punkt 10. mówi: "Pomagaj w promocji Debiana przez mówienie o nim i pokazywanie go innym.", co odbywa się na tym forum. ;-)

Pozdrawiam
velmafia
Member
Posty: 1820
Rejestracja: 01 września 2006, 00:56
Lokalizacja: Las

Post autor: velmafia »

wojtekz_, widzę że ostro bierzesz się za tłumaczenia, tak trzymaj ;)


aloha
wojtekz_
Beginner
Posty: 337
Rejestracja: 13 marca 2007, 16:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: wojtekz_ »

Szczerze mówiąc, tą stronkę przetłumaczyłem już dość dawno, gdzieś w marcu... Dzisiaj mnie natchnęło, żeby tutaj ją zareklamować ;-)

Pozdrawiam
Michal
Posty: 83
Rejestracja: 23 lipca 2007, 09:20
Lokalizacja: Lubsko

Post autor: Michal »

Tak trzymać - tłumacz dalej!!! :mrgreen: Dla laików to będzie nieocenione źródło informacji.
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

No tak, wszystko po Polsku, a jak co do czego, to koniec, bo angielskiego to się nie zna... ;)
zwiastun
Posty: 44
Rejestracja: 22 kwietnia 2007, 19:06
Lokalizacja: Lublin

Post autor: zwiastun »

Spoczko mam troche " tłumaczeń w głowie " chętnie podzielę się nimi . tylko powiedzcie mi jak to zrobić .
wojtekz_
Beginner
Posty: 337
Rejestracja: 13 marca 2007, 16:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: wojtekz_ »

zwiastun pisze:Spoczko mam troche " tłumaczeń w głowie " chętnie podzielę się nimi . tylko powiedzcie mi jak to zrobić .
Zasadniczo są trzy obszary tłumaczeń:
1. Pakiety Debiana (i opisy dla debconfa) w formacie PO(T).
2. Strony www w formacie wml (czyli w zasadzie HTML) - opis tutaj.
3. Opisy pakietów na stronach http://packages.debian.org, w formacie dziwnym, ale najprostszym z nich (opis tutaj).

W zależności od wyboru jednej z tych możliwości sposoby działania są różne. Najgorzej opisany jest pierwszy sposób, ale nie jest on trudny, jeśli korzysta się z narzędzia, np. kbabel. Najlepiej w sprawie szczegółów kontaktować się bezpośrednio ze mną.

Pozdrawiam
soki
Beginner
Posty: 249
Rejestracja: 27 października 2007, 21:18
Lokalizacja: Matrix

Post autor: soki »

Co do punktu 10. to o promocję i zachęcanie innych nie trudno, wystarczy pokazać komuś co to jest Compiz i już są nowi użytkownicy tego systemu ;-)
ODPOWIEDZ