Cześć.
Wiem, że ilu użytkowników, tyle opinii, jednak po zainstalowaniu Debiana 7 z domyślnym Gnome3 szlag mnie trafia.
Niby mogę wrócić do 2, ale chcę spróbować czegoś innego. Zależy mi na szybkości działania, prostocie a zarazem estetycznym wyglądzie. Przede wszystkim zaś na wygodzie użytkowania.
Polećcie jakiegoś managera okien
O to właśnie chodziło, tylko muszę zrobić wcześniej porządek z danymi i się biorę za XFCE (/home mam jeszcze na reiserfs, tak mniej więcej od 2007 roku czyli od momentu kupienia laptopa nie była formatowana a pasowałoby przerobić na jakiegoś EXT).
ext4 na wszystkich partycjach u mnie od stycznia 2011, kiedy to przesiadłem się na wersję testową i xfce 4.8. Teraz już używam znowu wersji testowej i czekam na xfce 4.10.
XFCE to nie środowisko graficzne to religia. Jak kiedyś gnome2.
Yampress pisze:XFCE to nie środowisko graficzne to religia. Jak kiedyś gnome2.
Póki co nie ma innego szybkiego i stabilnego środowiska (chyba, że MATE - ale nie używałem).
Aktualnie używam xfce 4.10 tyle, że mam Ubuntu 12.04 ;-)
ext4 z 4GB ramu bez partycji wymiany, śmiga jak złoto.
Akurat ja używam MATE na Debianie Wheezy i nie mam z nim żadnych problemów. Stabilny tak samo jak Gnome2 (ale chyba nie o to chodziło LordRuthwenowi), jedyne wrażenie jakie mam, to że zużywa więcej zasobów niż gnome2 na squeeze (ale nie jest to poparte jakimkolwiek sprawdzeniem). Kiedyś eksperymentalnie korzystałem z LXDE (jeśli chodzi o zużycie zasobów to chyba bije na głowę Gnome, MATE, XFCE) ale było zbyt topornie.
Z MATE można mieć taki problem tylko, że jak się zainstaluje najpierw środowisko z Gnome, to dublują się kontrolki (dźwięk, ekran, bluetooth, itp.), więc polecam instalować system bez środowiska graficznego (tudzież z czymś innym niż Gnome) i potem doinstalować MATE.
Do XFCE podchodziłem dwa razy, ale niestety się do niego nie przekonałem.
Unit pisze:Póki co nie ma innego szybkiego i stabilnego środowiska (chyba, że MATE - ale nie używałem).
Aktualnie używam xfce 4.10 tyle, że mam Ubuntu 12.04 ;-)
ext4 z 4GB ramu bez partycji wymiany, śmiga jak złoto
Mate nie lubię i też mam 4GB ramu i system nadal i386. Systemy *ubuntu odpadają u mnie. Bardzo nie lubię.
Prawie jak gnome2. Opis dobrze dopracowałem w ciągu ponad roku używania xfce. Tak powinno wyglądać domyślne środowisko w Debianie po zainstalowaniu trybu xfce. Spróbuj instalatorem na virtualboksie. Totalny śmietnik
Powiem szczerze. Jak niedawno zainstalowałem MATE to szybciutko je usunąłem. Tak to xfce mi się spodobało.