Strona 1 z 1

Przywracanie systemu do stanu pierwotnego

: 19 lutego 2012, 21:38
autor: jestemPolakiem
Witam.

Trochę szukałem, ale za bardzo nie wiem jak się do tego zabrać. Chciałbym bez nie potrzebnej reinstalacji systemu zrobić go takim jaki był zaraz po zainstalowaniu, czyli usunąć niepotrzebne pakiety (zostawić te, które były po zainstalowaniu) oraz te, które potem zostały stworzone a zostawić wyłącznie parę określonych katalogów.

Czy można to zrobić?

: 19 lutego 2012, 22:00
autor: fnmirk
Przetłumacz to na język polski?

: 20 lutego 2012, 10:45
autor: jestemPolakiem
Trochę to przekombinowałem. Zrobię z tego jedno zadanie: jak z Debiana zainstalować znów Debiana. Chodzi o to, że nie wyłączając komputera chce go zainstalować na dysku. Da się?

: 20 lutego 2012, 10:58
autor: fnmirk
Hasło do wyszukiwarki: chroot, debootstrap

: 21 lutego 2012, 17:44
autor: Yampress
Na przyszłość zrób tak: http://debian.linux.pl/entries/159-P...459. Jakiś Yampress napisał kiedyś taki głupi wpis ]:->

: 02 marca 2012, 17:37
autor: fnmirk
Jeżeli dbamy o system. Instalujemy oprogramowanie z pomocą dostępnych w systemie narzędzi (apt-get itp.) to każda informacja wprowadzonych zmian znajduje się w logach systemowych.

Kod: Zaznacz cały

/var/log/apt
Wystarczy przejrzeć logi i odinstalować programy, które zostały zainstalowane w określonym przedziale czasu.