Strona 1 z 1
X.org i gnome
: 20 czerwca 2007, 15:50
autor: maniek_19901
Mam taki problemik...zainstalowałem xserver x.org i teraz chce wgrać se środowisko gnome i coś mi nie idzie...po zakończeniu konfiguracji xorg wpisałem w bash to
potwierdziłem instalacje i szedł proces przelatywały różne linie tekstu usuwało jakieś pakiety itp...nie zakończyło się błędem
później chciałem wgrać menadżer logowania czyli wpisałem jak podaliście na forum
potwierdziłem zaczęło czytać i instalować pakiety...przelatywały linie kodu przez jakiś czas proces powoli (chyba) się kończył i wywaliło błąd że nie może coś przeczytać z z katalogu /cdrom/debian 4.0/coś tam i na końcu że występuje błąd sumy MD5 (ten kod błędu nie jest cały przepisany jak będzie potrzeba to go przepisze...długi był) i chce dodać że to nie tylko przy tej instalacji pakietów mi wywalało ten błąd ....wystąpił on jeszcze kilka razy przy instalacji pakietów poszczególnych z x.org (nie wszystkich ale około połowy)
na moje oko to coś chyba źle nagrany obraz...ale sam nie wiem pomóżcie i nakierujcie co mam zrobić żeby gnome zainstalować
Z góry dziękuje....
//edit
Używaj tagów code i quote, uważaj także na ortografię
Czaja
: 20 czerwca 2007, 16:49
autor: el_carles
O ile udało Ci się zainstalować system bazowy, to może ustaw sieć (o ile już nie chodzi), zmodyfikuj
/etc/apt/suorces.list wg.
-> tego <- i instaluj środowisko graficzne i co tam chcesz z serwerów lustrzanych?!
Pozdrawiam
: 20 czerwca 2007, 16:56
autor: maniek_19901
no ale chce normalnie gnome narazie wgrać...co oznacza ten błąd MD5???
a jeśli chodzi o sieć to net nie działa z dhcp
ktoś pisal mi że musze mieć programik dhcpcd czy jakoś tak>> pomoże to???
prosze o jakieś sugestie związane z tym gnome
a czy jest jakś możliwość sprawdzenia czy dobrze skonfigurowałem tego x.org??
: 20 czerwca 2007, 17:18
autor: el_carles
maniek_19901 pisze:co oznacza ten błąd MD5???
maniek_19901 pisze:na moje oko to coś chyba źle nagrany obraz
na moje oko też
maniek_19901 pisze:jeśli chodzi o sieć to net nie działa z dhcp
ktoś pisal mi że musze mieć programik dhcpcd czy jakoś tak>> pomoże to???
Nie wiem, nie posiadam dhcp ale o ile mi wiadomo, wystarczy sama konfiguracja karty:
--> click! <--
prosze o jakieś sugestie związane z tym gnome
Moja sugestia była taka, żebyś zainstalował go z netu w ten sam sposób jak z cd.
Jeżeli nie chcesz, to może nagraj jeszcze raz cd i sprawdz sumy MD5 (nero chyba to potrafi)
maniek_19901 pisze:a czy jest jakś możliwość sprawdzenia czy dobrze skonfigurowałem tego x.org??
Jak odpalisz środowisko graficzne to będziesz wiedział czy jest dobrze czy źle ^^
: 20 czerwca 2007, 18:34
autor: maniek_19901
czyli rozumiem że po zainstalowaniu menadżera gdm jeśli nie ma błędu końcowego i po ty resetne kompa to powino uruchomić mi się w grafice??
: 20 czerwca 2007, 18:35
autor: el_carles
Bez gdm też powinno się odpalić
: 20 czerwca 2007, 22:05
autor: maniek_19901
hmmm dałem komende startx i pojawiła się siateczka na ekranie z napisem błędu
no session managers,no window managers,and i no terminal emulators found;aborting
czy to oznacza źle skonfigurowanego x.org czy nie wgranego gnome ????
: 20 czerwca 2007, 22:10
autor: el_carles
Nie wiem na 100 ale raczej ta 2 opcja.
: 20 czerwca 2007, 22:32
autor: maniek_19901
a pomyślałem zainstaluje inne środowisko mniej znane i o mniejszych wymaganiach Windows Maker
instalacja się powiodła
odpalam startx i poszło
tylko teraz niewiem czy poprawnie skonfigurowałem x.org bo coś myszka nie działa i klawiatura chyba też :/ znaczy coś tam działało ale tak nie wiem jak to określic nie widziałek kursora po jakieś chwili najechało na jakiś interfejs programu coś tam odtworzyło itp
to co to za problem może być
??
[ Dodano: 2007-06-20, 22:40 ]
i pytanie co jeśli teraz wgrałbym znaczy zainstalował nowe środowisko np KDE nałoży się na tamto, będą 2 do wyboru czy jak ??
: 21 czerwca 2007, 00:31
autor: mlyczek
maniek_19901 pisze:i pytanie co jeśli teraz wgrałbym znaczy zainstalował nowe środowisko np KDE nałoży się na tamto, będą 2 do wyboru czy jak ??
tak, dwa do wyboru jeśli zainstalowałbyś gdm. Jeśli nie masz go, to musiałbyś zmieniać w odpowiednich plikach co ma się uruchomić.
maniek_19901 pisze:tylko teraz niewiem czy poprawnie skonfigurowałem x.org bo coś myszka nie działa i klawiatura chyba też :/
wykonaj jako root