Konfiguracja kont użytkowników

Ogólne pytania dotyczące systemu
karzeł
Posty: 3
Rejestracja: 27 września 2011, 08:00

Konfiguracja kont użytkowników

Post autor: karzeł »

Witam.
Mam następujący problem. Posiadam kilka kont użytkowników, na których z założenia mogą korzystać tylko z przeglądarki internetowej. Wybrałem do realizacji tego zadania Debiana, chociaż nigdy za bardzo nie korzystałem z tego systemu ale pomyślałem że czegoś się nauczę.

Chodzi mi o to, żeby wszystko inne zablokować. Idealna sytuacja to wręcz taka gdzie przeglądarka włącza się z systemem, nie można dostać się nigdzie poza, a przy zamknięciu przeglądarki wyłącza się system. Wiem, że sytuacja idealna może być nie do osiągnięcia jest po prostu dla zobrazowania co chce zrobić.

Nie chcę gotowych rozwiązań tylko jakby ktoś mógł podać jakieś przydatne odnośniki pod tym kontem bo szczerze to jakoś nie bardzo mogę znaleźć jakieś bardziej rozbudowane poradniki dotyczące blokowana wszystkiego.

Pozdrawiam.
r0ster
Posty: 58
Rejestracja: 01 września 2011, 13:50

Post autor: r0ster »

Nie znam się za bardzo na tym, ale znalazłem, malutki opis dla Fedory. Na dole masz podane czym to zostało osiągnięte (PAM-Namespace, Sabayon). Bez SELinuksa lub AppArmora też się nie obędzie.
Może łatwiej będzie pokombinować z Ubuntu. Tam przyda się pakiet gdm-guest-session (i mały poradnik dla niego).
fnmirk
Senior Member
Posty: 8282
Rejestracja: 03 grudnia 2007, 06:37

Post autor: fnmirk »

Hasło do wyszukiwarki: kiosk.
karzeł
Posty: 3
Rejestracja: 27 września 2011, 08:00

Post autor: karzeł »

Dziękuję za zainteresowanie.
fnmirk pisze:Hasło do wyszukiwarki: kiosk.
Sprawdziłem na prostej konfiguracji i z tego co widzę to jest to o co mi chodziło. Dzięki wielkie. Pewnie będę miał jeszcze kilka pytań ale na razie muszę się oswoić z tematem, przejrzeć kilka stron i coś tam stworzyć.

Jeszcze raz dziękuję.
Pozdrawiam

PS. Znalazłem kilka stron na ten temat. Myślę, że wystarczy ale jak ktoś ma jakiegoś linka do ciekawych materiałów na ten temat to oczywiście bym nie pogardził.

Dodane:
Witam.
Znalazłem coś takiego http://jadoba.net/PLUG/kiosks/howto/. Zamieniłem firefoksa na operę bo bardziej mi odpowiadała. Wszystko cacy ale jest jeden problem. Opera się uruchamia ale wokoło niej jest jakby ramka. W sensie tak jakby opera nie była na całym ekranie. Uruchamiam dobrze bo jak to robię z konsoli, ręcznie, to jest tak jak chce. Mam nadzieję, że to jest zrozumiałe co napisałem. Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam.
fnmirk
Senior Member
Posty: 8282
Rejestracja: 03 grudnia 2007, 06:37

Post autor: fnmirk »

Przedstaw jakiś zrzut ekranu, tego efektu.
karzeł
Posty: 3
Rejestracja: 27 września 2011, 08:00

Post autor: karzeł »

Witam.
Przepraszam za jakość ale zrobiłem zdjęcie telefonem bo mi się nie chciało konfigurować systemu, żeby robił mi zrzuty ekranu. Za długo pewnie by mi to zajęło. Widać odległość między przeglądarką a krańcem ekranu, a ma tego nie być. Z góry dziękuję za pomoc.

Obrazek

Pozdrawiam.

Dodane:
Witam.
Problem rozwiązałem więc nieaktualny.

Mam jeszcze tylko pytanie, czy można ustawić jakieś hasło na gruba żeby użytkownik mi nie wybrał trybu awaryjnego przy starcie? Albo żeby usunąć go całkiem.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
michnik
Beginner
Posty: 162
Rejestracja: 20 lipca 2009, 12:54
Lokalizacja: Kraków

Post autor: michnik »

Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6377
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Post autor: Yampress »

selinux
ODPOWIEDZ