Strona 1 z 1
					
				dwa linuxy
				: 09 czerwca 2007, 15:34
				autor: butek
				Mam openSuse i chce obok  zainstalować Debiana. Czy Debian nie popsuje gruba openSuse ?
			 
			
					
				
				: 09 czerwca 2007, 15:36
				autor: Kaka'
				Możesz sam dopisać do menu.lst w Suse to co trzeba, bądź pozwolić to zrobić Debianowi. Jeżeli się na to zgodzisz to na 99% wszystko będzie ok.
			 
			
					
				
				: 09 czerwca 2007, 15:48
				autor: daris
				butek pisze:Czy Debian nie popsuje gruba openSuse ?
Domyślnie pewnie tak - czyli wyrzuci go z mbr i wrzuci tam swojego grub'a. Miałem tak z ubuntu i debianem który nadpisał sobie ubunciakowego gruba 

 
			 
			
					
				
				: 09 czerwca 2007, 15:49
				autor: Kaka'
				[quote="daris"]Domyślnie pewnie tak - czyli wyrzuci go z mbr i wrzuci tam swojego grub'a. Miałem tak z ubuntu i debianem który nadpisał sobie ubunciakowego gruba ]
Prawda nadpisze, ale doda odpowiednie wpisy do menu.lst w skutek czego drugi system też się da odpalić.
			 
			
					
				
				: 09 czerwca 2007, 16:15
				autor: jerryS
				Możesz również nie instalować gruba z debianem i zostawić tego z Suse - instalator pyta czy instalować gruba, - dajesz mu wstecz, przechodzisz do głównego menu i kontynuujesz bez instalacji programu uruchamiającego (czy jakoś tak). Tylko wtedy musisz zmodyfikować plik /boot/grub/menu.lst w Suse ( dopisać tam debiana). Ale to już inna bajka. ;-)