Strona 1 z 1

brak polskich liter pod kde

: 26 sierpnia 2006, 20:01
autor: tomaszd
Mam pytanko w sprawie debiana.Dotychczas używałem gnome ale zmieniłem na kde.Graficznie jest o wiele fajniejszy i przypomina mi troche suse.Problem w tym że pod kde nie ma polskich znaczków fonetycznych(pod gnome są).Wie ktoś w czym rzecz???Jak to naprawić???

: 26 sierpnia 2006, 21:11
autor: KarolOssowski
zmienić czcionke w "Centrum Sterowania" na taką która obsługuje polskie ogonki

: 26 sierpnia 2006, 23:03
autor: Kaka'
Gdy korzystam z KDE to też nie ma polskich liter. Mam najnowszego knoppixa i tez jest ten sam problem. Ale gdy uzywam knoppixa z przed roku to wszystko jest ok. Są polskie litery itp. żadnych błędów. Może to błąd w najnowszej wersji? - chociaż pewny na 100% nie jestem. Tak jak kolega wyżej napisał poszukaj w centrum sterowania może musisz tylko coś zmienić. Możesz też zobaczyć w synaptic ( łatwiej się połapakć w pakietach ) jest mnóstwo pakietów z językami może tam coś bedzię związane z polskim.

Pozdrawiam!

Re: brak polskich liter pod kde

: 27 sierpnia 2006, 03:28
autor: Grabos
tomaszd pisze:Mam pytanko w sprawie debiana.Dotychczas używałem gnome ale zmieniłem na kde.Graficznie jest o wiele fajniejszy i przypomina mi troche suse.Problem w tym że pod kde nie ma polskich znaczków fonetycznych(pod gnome są).Wie ktoś w czym rzecz???Jak to naprawić???
Prawdopodobnie masz zainstalowane msttcorefonts czyli czcionki Microsoftu które nie mają obsługi Unicode.
Najprościej zmienić w Centrum Sterowania czcionki na takie same ale z pakietu DeJavu które wyglądają prawie identycznie ale problemu z Unicode nie mają.
A co do Knoppixa to pewnie wersja z przed roku była bez obsługi Unicode i dlatego wszystko było ok.

: 27 sierpnia 2006, 14:35
autor: peredhil
Zerknij tutaj: http://debian.linux.pl/viewtopic.php?t=48

Miałem podobny problem.