Konfiguracja sprz

Konfiguracja serwerów, usług, itp.
czater
Posty: 70
Rejestracja: 05 września 2007, 08:56
Lokalizacja: Warszawa/Częstochowa

Konfiguracja sprzętowa pod bramę - dhcp

Post autor: czater »

Witam

Mam sieć 300 użytkowników, zastanawiam się jaką konfiguracja sprzętową wybrać (pod kątem podzespołów) pod serwer - bramę, na której będzie uruchomiony Debian 5.0 tak żeby zapewnić sprawne działanie usług a na nim:
[INDENT]- brama
- usługa DHCP
- w przyszłości FreeRadius[/INDENT]
Awatar użytkownika
turox
Posty: 49
Rejestracja: 19 września 2010, 15:40
Lokalizacja: Tychy

Post autor: turox »

To bardziej od ruchu zależy a nie od ilości użytkowników. Jak ma to być brama do internetu coby sobie użytkownik pocztę sprawdził i po naszej-klasie pochodził, to nawet zwykły pecet będzie się nudził. Jak chcesz tam uruchomić proxy i jakieś filtrowanie ruchu, to już musi być mocniejsza maszyna (przede wszystkim szybsze dyski - pamięć podręczną squida można zrobić na raid0). DHCP i Radius dużo nie zjada, tym bym się nie przejmował.
czater
Posty: 70
Rejestracja: 05 września 2007, 08:56
Lokalizacja: Warszawa/Częstochowa

Post autor: czater »

Dziękuję, ruch jest tam dość znaczny ponieważ są to studenci. Czy są jakieś przeciwwskazania do instalacji FreeRadiusa i bramy na jednej maszynie?
Awatar użytkownika
turox
Posty: 49
Rejestracja: 19 września 2010, 15:40
Lokalizacja: Tychy

Post autor: turox »

Zawsze lepiej jak serwer autentykacji jest w sieci lokalnej albo chociaż w DMZ. Ale jak go dobrze zabezpieczysz i będziesz regularnie uaktualniał, to nie widzę dużego zagrożenia.
ODPOWIEDZ