Strona 1 z 1

[+] Serwer www i SSH bez zewnętrznego adresu IP

: 12 sierpnia 2010, 16:45
autor: przemox1
Witam.
Chciałbym w domu uruchomić serwer www (apache2, php5), ale nie posiadam zewnętrznego IP.
Z pomocą Google znalazłem coś o tunelach ssh, oraz autossh.
Posiadam VPS-a, i chciałbym żeby jak się wchodziło na IP_VPS:9090 to żeby moja strona co jest na moim komputerze się pokazywała.

Wyczytałem gdzieś o takiej kombinacji.

Kod: Zaznacz cały

ssh [b]użytkownik[/b]@IP_VPS -R IP_VPS:9090:localhost:80
Niestety to nie działa, i nie wiem jak skonfigurować.

Pozdrawiam przemox1

: 12 sierpnia 2010, 19:40
autor: Bastian
Chcesz się łączyć ze swoim serwerem na zewnątrz czy tylko po LAN? Jeśli na zewnątrz to nie ma rady, musisz mieć zewnętrzne IP lub ewentualnie namówić admina na przekierowanie. Co to znaczy "Posiadam VPS-a"?

: 12 sierpnia 2010, 20:28
autor: lessmian2
Skoro masz VPS-a (Virtual Private Server?), to czemu tam nie uruchomisz strony? Kilka poleceń i już. Ew. jeśli bardzo chcesz mieć stronę u siebie na komputerze, a wystawiać ją przez VPS-a (moim zdaniem co najmniej dziwny pomysł), uruchom na VPS-ie serwer VPN, zestaw połączenie do swojego komputera i zrób przekierowanie za pomocą iptables. Ale mimo wszystko, dziwny pomysł :)

: 12 sierpnia 2010, 22:07
autor: Bastian
jeśli bardzo chcesz mieć stronę u siebie na komputerze, a wystawiać ją przez VPS-a
Myślę, że przemox1 nie to miał na myśli. Dlatego pytałem co oznacza "Posiadam VPS-a", skoro mowa o braku zewnętrznego IP.

: 12 sierpnia 2010, 22:34
autor: przemox1
To tak, chodzi o to, że mam serwer vps. Z openvpn próbowałem, ale się na VPS-ie nie da uruchomić. Z www pomysł dziwny, ale głównie o SSH chodzi.

Dodane:
Problemu już nie ma. Trochę na około, ale działa.

Kod: Zaznacz cały

autossh -R 50012:localhost:80 user@hostzdalny
Jak się tak zaloguje to na VPS-ie wydaję:

Kod: Zaznacz cały

autossh -L 9090:localhost:50012 localhost
Pięknie działa, trochę mi rozwiązanie zajęło, ale pomógł mi też kolega.