Strona 1 z 1

Postfix - wiadomości kierowane do katalogu .Spam zmieniają właściciela

: 19 lipca 2010, 14:22
autor: radi100
Witam.
Mam skonfigurowany serwer poczty na Postfixie. Ostatnio dodałem do niego procmaila aby wiadomości oznaczone X-SPAM kierować do katalogów .Spam. Wszystko niby działa jednak procmail przekazując wiadomości do .Spam, zmienia właściciela pliku na root, dzięki czemu użytkownicy nie mogą ich odczytać. Proszę o pomoc.

main.cf:

Kod: Zaznacz cały

mailbox_command = /usr/bin/procmail -f- -a "$USER" 
procmailrc:

Kod: Zaznacz cały

# katalog glowny wiadomosci email 
DEFAULT=$HOME/Maildir/
MAILDIR=$HOME/Maildir

# Katalog zapisu logow
LOGFILE=/var/log/procmail.log
LOGABSTRACT=all

# Wiadomosci oznaczona SPAM
:0
* ^X-Spam-Flag: YES
$MAILDIR/.Spam/


# Reguła FROM
:0 
* ^^rom[ ] 
{ 
LOG="*** Dropped F off From_ header! Fixing up. " 
:0 fhw 
| sed -e '1s/^/F/' 
}
Spamassassin uruchomiony przez master.cf

: 19 lipca 2010, 20:24
autor: life
Ja do sortowania w postfiksie i dovecocie używam sieve, działa poprawnie. Z procmailem się nie bawiłem, być może trzeba by go uruchamiać z prawami innego użytkownika nie roota?

: 19 lipca 2010, 21:04
autor: radi100
Nie wiem właśnie, czy to załatwi sprawę, czy po prostu plik będzie miał innego użytkownika. Każda inna wiadomość dostarczona ma odpowiedniego użytkownika, tylko nie te od procmaila. A może da się zrobić tak żeby procmaila uruchamiał ten użytkownik, do którego jest kierowana poczta?

: 19 lipca 2010, 22:33
autor: life
Sprawdź tworząc plik konfiguracyjny procmaila w katalogu użytkownika, może będzie dobrze.
Jak napisałem procmaila nigdy nie używałem więc tylko zgaduję.