Strona 1 z 1
tunel SSH poprzez DNS
: 04 lutego 2010, 10:36
autor: sojkin
Chciałbym skonfigurować takie połączenie tunel SSH poprzez DNS by dostać się na świat w pracy gdyż jest wszystko zablokowane. Pomysł jak i również informacje jak to zrobić znalazłem na YouTubie ale nie do końca rozumiem jak skonfigurować domenę. Czy jest ktoś w stanie wytłumaczyć mi co mam zrobić?
Sposób ten wykorzystuje ozymandns, może ktoś się już z tym spotkał.
Podaję odnośniki do źródeł:
artykuł w CHIP'ie
www.aripollak.com
www.room362.com
film z youtube
ozyman DNS wiki
DNStunnel.de
kolejny filmik jak to powinno działać
----
dodałem nowe źródła
: 05 lutego 2010, 12:53
autor: szpuni
SSH przez DNS? nie rozumiem twojego pytania.
Mozesz sie polaczyc przez ssh z jakimkolwiek innym hostem w necie?
Jezeli masz DNS to masz rowniez www.
Moze sproboj zrobic odwrotny tunell ssh.
Jest tez oprogramowanie w sieci ktore nasluchuje na dowolnym porcie (DNS rowniez) i sprawdza jakie pakiety przychodza na ten port i kierunkuje je do odpowiedniej applikacji.
Niestety nie pamietam dokladnie jak sie to nazywalo ale wieczorem moge to sprawdzic to dam ci znac.
: 05 lutego 2010, 12:55
autor: winnetou
Dziękuje...
: 06 lutego 2010, 12:28
autor: sojkin
szpuni pisze:Jest tez oprogramowanie w sieci ktore nasluchuje na dowolnym porcie (DNS rowniez) i sprawdza jakie pakiety przychodza na ten port i kierunkuje je do odpowiedniej applikacji.
Wydaje mi się, że właśnie tak ma działać program, o którym wspomniałem ozymanDNS. Z tym, że coś zepsułem chyba i nie potrafię skonfigurować tej sieci by działała tak jak chcę. Normalne połączenie ssh jest blokowane w mojej sieci poprzez ISA
serwer a ozyman powoduje że komunikacja przechodzi po DNS-ach a nie bezpośrednio przez bramę (w moim rozumieniu). Może jak ktoś z Was by przeczytał te artykuły, do których wkleiłem linki mógłby mi to lepiej wytłumaczyć.
Nie chodzi mi o zwykle połączenie SSH bo w moim przypadku to odpada.
[ Dodano: |8 Lut 2010|, 2010 09:58 ]
Problem rozwiązany, źle zrozumiałem informacje w tutorialach.
dziękuje za pomoc.