Instalacja WIFI laptop acer extensa 5220

Masz problemy z siecią bądź internetem? Zapytaj tu
samos
Posty: 1
Rejestracja: 09 stycznia 2010, 12:28
Lokalizacja: b-stok

Instalacja WIFI laptop acer extensa 5220

Post autor: samos »

Witam.
Jestem nowym użytkownikiem Debiana, po zainstalowaniu go mam problem z zainstalowaniem sterowników do karty wifi (broadcom). Czy jest ktoś w stanie mi pomoc. Ruter d-link nie ma ustawionych żadnych zabezpieczeń. Proszę o pomoc.
pavbaranov
Senior Member
Posty: 2156
Rejestracja: 29 lipca 2007, 18:06

Post autor: pavbaranov »

Geezaa, ile razy można. Czy zamiast zadawać - bezsensowne (bo nic nie mówi) - pytanie, nie można skorzystać z Szukaj?
Twój sterownik, to całkiem mozliwe, że b43 i jeśli masz odpowiedni kernel, już w nim jest.
Zobacz sobie na: http://linuxwireless.org/en/users/Drivers/b43
Połączenie z netem? Najpierw np. tak: http://jakilinux.org/pierwsze-kroki/internet/
Potem możesz skorzystać z różnych nakładek, które masz. Może się zdarzyć, że odpowiednią dla Ciebie będzie wicd (w repozytoriach, jeśli nie, to sprawdź na stronie domowej) lub ceni (w repozytorium siduksa - znajdź).
Czy i co, oraz z jakimi sterownikami działa sprawdzisz na: http://kmuto.jp/debian/hcl/
Zgłoś się ponownie jak będziesz miał problem z systemem, a nie jeśli nie będziesz potrafił znaleźć rozwiązania. Pierwsze rozwiążemy, nad drugim nikt się pewnie nie pochyli, bo skoro Tobie się nie chce, to dlaczego ma się chcieć komuś innemu.
ODPOWIEDZ