Strona 1 z 1

[+] Instalacja i konfiguracja zoneminder

: 28 grudnia 2009, 14:49
autor: witek000
Witam.
Chciałem zainstalować serwer monitoringu działający pod Debianem. W repozytoriach wersji niestabilnej znalazłem paczkę o nazwie zoneminder. Wykonałem:

Kod: Zaznacz cały

aptitude install zoneminder
i zainstalowała się paczka razem z mysql, apache, perlem i resztą zależności. Przez Google przeczytałem, że teraz powinno wystarczyć wpisać w przeglądarce www i powinien pojawić się ,,panel administracyjny'' nic takiego się nie dzieje. W /var/www/ mam tylko index.html.
Instalował ktoś kiedyś ten programik? Proszę o pomoc.


trochę poszukałem i znalazłem pliki które powinny znaleźć się w /var/www/zm

Kod: Zaznacz cały

theta:/usr/share/zoneminder# ls
ajax  cgi-bin  css  db	events	graphics  images  includes  index.php  js  lang  skins	sounds	temp  tools  views
theta:/usr/share/zoneminder# 
pewnie przekopiowanie ich do /var/www/zm nie będzie dobrym rozwiązaniem... jak to ugryźć

: 28 grudnia 2009, 17:00
autor: ShinnRa
zrób symlinka

Kod: Zaznacz cały

ln -s /usr/share/zoneminder /var/www/zm

: 28 grudnia 2009, 19:35
autor: mendeczka
jak dobrze pamiętam to instalacja sama coś takiego robi. wystarczyło w przeglądarce wpisać http://adres/zm

: 28 grudnia 2009, 22:40
autor: witek000
Działa tylko muszę wpisywać adres:

Kod: Zaznacz cały

http://192.168.1.102/zm/zoneminder/
przed zrobieniem dowiązania symbolicznego, pojawiało się że nie ma takiej strony. Teraz będzie czas na czytanie opisu konfiguracji. Dziękuję za pomoc.