Dobrze, przepraszam w takim razie już odpisuję:
-Tak pełna instalacja została dokonana z tego samego nośnika co kde-minimal, potem zrobiłem format i leciałem już z kde-minimal.
-W przypadku pierwszej instalacji wszystko działało sprawnie, środowisko graficzne ładowało się do końca i miałem wszystkie funkcje systemu.
- Kartę mam nVidia 8600M GT, czyli ok jak znajdę chwilkę dzisiaj to spróbuję dograć sterowniki, po za samym wgraniem jeszcze coś powinienem wykonać? Sądziłem, że jest to przyczyna z tymi xorgami, bo zauważyłem, że nie tworzy się plik xorg.conf, ale polecenie Xorg -configure nie rozwiązało problemu, więc nie wiem czy w tym kierunku to ma iść rozwiązanie tego problemu. Choć nie wiem też czy z samej konsoli uda mi się wgrać sterowniki, ale spróbuję.
- Instalowałem z CD plus dociąganie z neta, także faktycznie mogło się coś wymieszać, ale jak nie był to tylko u mnie problem to chyba nie w tym rzecz, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żebym miał jeszcze raz spróbować.
- Co do instalowania w trybie eksperta, to akurat robiłem to na wersji tekstowej, tryb graficzny nie chcę się załadować, to odpaliłem ten zwykły (sądzę, że nie ma to różnicy), ale niestety zatrzymałem się na jednej opcji, gdzie wcześniej wykrywa język, klawiaturę, cdromy, konfiguruje sieć, a potem jest jakaś opcja dokładnie nie pamiętam, ale jak do niej wchodzę do przenosi mnie do konsoli i nie wiem co na tym etapie mam robić dalej, bo następna za tą opcją jest już przerwij instalację. Chciałem spróbować instalację w trybie eksperta, bo wydawało mi się, że tam będzie większy wybór do tego co ma zostać standardowo zainstalowane. (potem sprawdzę to dokładnie opiszę jaki były etapy, może gdzieś jest jakiś tutek z opisanym wgrywaniem w trybie eksperta?).
- Co do grzebania w ustawieniach KDE, to w sumie mógłbym spróbować jeżeli jest sens, tylko rozumiem, że to lecę wszystko konsolowo dalej? Dopowiem, że wcale konsoli się nie boję, tylko nie bardzo jeszcze w poleceniach obeznany jestem.
- Rozumiem, że w tej ostatniej możliwości miałbym skorzystać z
http://pkg-kde.alioth.debian.org/kde4.html i samemu lecieć z wgrywaniem tego:
Kod: Zaznacz cały
For a basic KDE 4 desktop, install the kde-minimal package, which includeskdebase-runtime Essential runtime components
kdebase-workspace Desktop environment
kdebase Core applications
Jakbyś troszkę wyjaśnij jak się za to zabrać także mógłbym spróbować. Dziękuje za obszerną odpowiedź.
A tak jeszcze zapytam o co chodzi z tymi backportami do Lennego? Bo tak średnio to zrozumiałem, to funkcjonuje tak, że mogę instalować pakiety z wersji testowej przy pomocy tych backportów? Bo może lepszą opcją będzie instalacja Lennego i dogranie KDE, choć z tego co przeczytałem na tej stronie j/w to 4.3 powinno instalować się tylko na testowej.