Strona 1 z 1
[+] Compiz jako domyślny menadŻer w kde3 - jak?
: 27 czerwca 2009, 16:20
autor: tomekmad
Wiem, że można compiza wrzucić do autostartu ale to tak wygląda, że uruchamia się system z kwinem, a potem dopiero Compiz co wydłuża start systemu niepotrzebnie.
Wiem, że w GNOME można jakoś ustawić domyślny menadżer. Ale jak to zrobić w KDE3? Da się tak
w ogóle zrobić?
Re: Compiz jako domyślny menadŻer w kde3 - jak?
: 28 czerwca 2009, 09:00
autor: beta1
tomekmad pisze:Wiem, że można compiza wrzucić do autostartu ale to tak wygląda, że uruchamia się system z kwinem, a potem dopiero Compiz co wydłuża start systemu niepotrzebnie.
te dwie sekundy :-?
: 29 czerwca 2009, 02:00
autor: tomekmad
No tak 2 sekundy. W reklamach, w gazetach piszą że Linux ładuje się w 10 sekund ze środowiskiem, a tym czasem u mnie o wiele dłużej niż Windows XP, a na dodatek jeszcze te 2 sekundy? No skoro nie ma takiej możliwości to dobrze ale jak jest to fajnie by było zrobić żeby Compiz się domyślnie uruchamiał.
: 29 czerwca 2009, 13:06
autor: giaur
O ile wiem nie ma takiej możliwosci - te 2 programy nie sa ze soba na tyle zintegrowane. W Gnome działało fajniej, bo moment uruchomienia compiza był niezauważalny i gnome startowało od razu z emeraldem i compizem właczonym - nic nie trzeba było specjalnie zmieniać.
W KDE tak nie jest i nic na to nie poradzisz - najlpierw pulpit kde bez compiza, potem start compiza.
: 29 czerwca 2009, 16:55
autor: gollumdr
U mnie poszło bez problemów:
KDE 3.5, Debian Lenny.
Po prostu dodałem sobie dodatkowy pliczek w :
a w nim:
Zapisałem, restarty KDM i wszystko gra.
Nie
piszcie, że z gnome to działa a z kde nie jeśli nie macie o tym zielonego pojęcia, zaśmiecacie dość dobre forum.
: 01 lipca 2009, 01:49
autor: tomekmad
U mnie powyższy sposób nie działa. Też jestem na KDE 3.5, Lenny.
: 01 lipca 2009, 10:39
autor: gollumdr
Zwróć uwagę, że pliki w tym katalogu mają numerację na początku.
Zrób sobie też jakiś XXnazwapliku np.:
Oczywiście compiz, fusion-icon itp. zainstalowane?
No i czy masz u siebie KDM czy GDM?
Pamiętaj, że
domyślne ustawienia masz do obsługi X-ów, GDM, ja go usunąłem i zainstalowałem sobie KDM jako domyślny.
Poszło bez najmniejszego problemu.
Pozdrawiam.
: 01 lipca 2009, 16:53
autor: tomekmad
No tak. XXnazwa_pliku. Dodałem numer na początku pliku i wszystko działa :-) Kiedy KDM uruchamia menadżer okien to od razu jest to Compiz. Dzięki.