[+] Instalacja, router, neostrada, rozdzielczo

Ogólne pytania dotyczące systemu
max
Posty: 11
Rejestracja: 07 kwietnia 2007, 19:34

[+] Instalacja, router, neostrada, rozdzielczość

Post autor: max »

Witam,

tak, jestem debianową lamą. Jakoś poradziłem sobie z instalacją sysytemu (tydzień :P), i pozostałymi krokami. To z czym nie mogę sobie poradzić to:
1. Mam router na neo, i zmiana DNS'ów w resolv.conf jest konieczna. Przejrzałem całe forum, ale żaden sposób nie działa. Problem w tym, że zawartość tego pliku zmienia "się sama" na 192.168.1.1w momencie zmiany DNS'a na routerze ADSL. Także co jakiś czas muszę zmieniać plik resolv.conf (chmod nic nie daje)
2. rozdzielczość ekranu mam 1024x768 i więcej się nie da. Próbowałem zgodnie z tym co jest na forum,w plikach xorg.conf mam poustawiane inne rozdzielczości, ale nie mogę ich włączyć (nie ma na liście)

proszę o wsparcie :)

myślę że rozwiązanie jest banalne, no ale lamy tak mają....
velmafia
Member
Posty: 1820
Rejestracja: 01 września 2006, 00:56
Lokalizacja: Las

Post autor: velmafia »

max pisze:2. rozdzielczość ekranu mam 1024x768 i więcej się nie da. Próbowałem zgodnie z tym co jest na forum,w plikach xorg.conf mam poustawiane inne rozdzielczości, ale nie mogę ich włączyć (nie ma na liście)
przekonfiguruj xorga zgodnie z parametrami Twojego monitora, to powinno pomóc.
max
Posty: 11
Rejestracja: 07 kwietnia 2007, 19:34

Post autor: max »

Jakoś nie bardzo...walczę z instalacją sterów do ATI Mobility Radeon 9000 IGP. Ale bardziej wpienia mnie problem router'a. To zmienianie co chwilę resolv.conf już zaczyna boleć...
czaja
Posty: 40
Rejestracja: 25 lutego 2007, 17:41
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: czaja »

Co do zmieniających się DNS`ów w pliku

Kod: Zaznacz cały

/etc/dhcp3/dhclient.conf

usuń opcję

Kod: Zaznacz cały

domain-name-servers
i spróbuj. Wzroruje się wg tego: klik
max
Posty: 11
Rejestracja: 07 kwietnia 2007, 19:34

Post autor: max »

No już jako tako :) . Skończyło sie na zmianach tym, że usunąłem opcję tak jak pisałeś, i pogrzebałem w ustawieniach routera (DNS Mode na manual 194.204.59.1 i 194.204.152.34, oraz LeaseTime na 10 godzin) na razie przestało mnie denerwować, nawet po restarcie systemu w resolv.conf pozostają DNS'y jak wyżej. Co do rozdzielczości, to jakoś nie bardzo mi to wychodzi. Zdjąłem paczki ze strony ATI ale wciąż nic z tego. Jest jakiś łopatologiczny manual, ale taki z komendami krok po kroku...Google już się chyba na mnie obraził...
velmafia
Member
Posty: 1820
Rejestracja: 01 września 2006, 00:56
Lokalizacja: Las

Post autor: velmafia »

max pisze:Co do rozdzielczości, to jakoś nie bardzo mi to wychodzi. Zdjąłem paczki ze strony ATI ale wciąż nic z tego. Jest jakiś łopatologiczny manual, ale taki z komendami krok po kroku...Google już się chyba na mnie obraził...
http://www.debian.linux.pl/viewtopic.php?t=952
i
http://www.debian.linux.pl/viewtopic.php?t=492

Twoja karta powinna dobrze działać na otwartych sterownikach.




aloha
max
Posty: 11
Rejestracja: 07 kwietnia 2007, 19:34

Post autor: max »

yhy, a co jeśli bash zwraca na glxinfo command not found ?
velmafia
Member
Posty: 1820
Rejestracja: 01 września 2006, 00:56
Lokalizacja: Las

Post autor: velmafia »

max pisze:yhy, a co jeśli bash zwraca na glxinfo command not found ?

zainstaluj mesa-utils
max
Posty: 11
Rejestracja: 07 kwietnia 2007, 19:34

Post autor: max »

Dzięki za cierpliwość. Wiec jest tak: jade na otwartych (mam wpis "ati"), glxinfo mówi:Yes kółka zębate się kręcą znaczy 3D też jest (nawet odało mi fps'y :) ). Ale rozdzielczość jak była tak jest: max 1024x768. Nic więcej, pomimo że xorg.conf zawiera inne , wyższe rozdzielczości. Jakieś sugestie? Może ten laptop nie obsługuje wyżej...?
velmafia
Member
Posty: 1820
Rejestracja: 01 września 2006, 00:56
Lokalizacja: Las

Post autor: velmafia »

max pisze:Może ten laptop nie obsługuje wyżej...?
to sprawdź, bo jeśli tego nie wiesz, to raczej nie ma sensu próbować.

jak sprawdzisz i okaże się że może działać na większych rozdzielczościach, to zainteresuj się modeline

ale z tym do google ;)
ODPOWIEDZ