Strona 1 z 1

Uruchamianie systemu zatrzymuje się na loading modules

: 11 marca 2009, 13:55
autor: wojak
Mam Debiana 5.0.0 ze standardowym oprogramowaniem. Kernel dystrybucyjny, nic nie kompilowałem sam, całe oprogramowanie mam z repozytoriów Debiana.

Czasami gdy uruchamiam system, gdy uruchamianie dochodzi do

Kod: Zaznacz cały

loading modules...
to po prostu dalej nic się nie dzieje. Raz czekałem około 5 min i nic. Jedyne co mi zostało to przytrzymać przycisk power na laptopie i włączyć go ponownie. Nigdy nie spotkałem się z czymś podobnym, to jest co najmniej dziwne. Poza tym system działa wzorowo, nigdy podczas pracy się nie zawiesił ani nie wyświetlał komunikatów o błędach. Plik /etc/modules:

Kod: Zaznacz cały

# /etc/modules: kernel modules to load at boot time.
#
# This file contains the names of kernel modules that should be loaded
# at boot time, one per line. Lines beginning with "#" are ignored.
# Parameters can be specified after the module name.

loop
vboxdrv
Nigdy się za nadto nie wgłębiałem w mechaikę systemu ponad nauczenia się kilku komend, podstawowej administracji i używania potrzebnych mi programów. Oczywiście poznawanie systemu od podstaw jest bardzo ciekawe, lecz niestety teraz trochę brakuje mi wolnego czasu i traktuję mojego Debiana jedynie jako środowisko pracy.

: 12 marca 2009, 05:32
autor: silentwr
Może coś nie tak z Virtualboxem spróbuj:

Kod: Zaznacz cały

/etc/init.d/vboxdrv setup
albo wywal go i potestuj bez niego.
Nic innego mi do głowy nie przychodzi, być może piszę głupoty w końcu jest pół do szóstej :P