[+] Jaka wersja systemu i moje dylematy?

Wszystko Off Topic
Golec
Posty: 6
Rejestracja: 22 lutego 2009, 22:23

[+] Jaka wersja systemu i moje dylematy?

Post autor: Golec »

Witam.
Dzisiaj na nowo zainstalowałem Debiana, ale ze starej płytki, na której był Debian Lenny, wtedy to była wersja testowa.
Aktualizując system komendą:

Kod: Zaznacz cały

wajig dailyupgrade
Sprawdzając wersję systemu komendą:

Kod: Zaznacz cały

cat /etc/debian_version
Pokazuje mi wersję 5.0, a więc ze starej gałęzi testowej Lenny, zrobiła mi się stabilna wersja teraz nazywająca się Lenny.
Nie zapominając, że przed aktualizacją pokazywał mi wynik lenny/sid
Więc mam do was takie pytanie.
Jak zrobić, aby z tej wersji stabilnej zrobić wersję testową?
Oraz czy poradnik na tym forum odnośnie zmiany gałęzi jest aktualny po tych zmianach co nadeszły kilka dni temu.
Pytam wstecz, bo nie chcę kolejny raz czegoś popsuć.
Jeżeli nie jest aktualny to jeżeli ktoś by mógł mi wytłumaczyć na czym polegają różnice byłbym bardzo wdzięczny.
pood181
Posty: 23
Rejestracja: 08 października 2007, 15:18
Lokalizacja: localhost

Post autor: pood181 »

Wszystko jest aktualne jak najbardziej.

http://debian.linux.pl/viewtopic.php?t=645

polecam lekturę.
Euzebiusz29
Posty: 39
Rejestracja: 05 lutego 2009, 14:11

Post autor: Euzebiusz29 »

http://debian.linux.pl/viewtopic.php?t=1515
Ciężko użyć opcji szukaj.
Zrobienie wersji testowej to zmiana w /etc/apt/sources.list (dodanie/zamiana repozytoriów na wersje testing) następnie

Kod: Zaznacz cały

aptitude update
aptitude safe-upgrade 
aptitude dist-upgrade
Różnica między Lenny, a nową wersją testową to tylko nowsze pakiety.
Golec
Posty: 6
Rejestracja: 22 lutego 2009, 22:23

Post autor: Golec »

Szukałem nie bój się nie jestem taki tępy, ale że wziąłem się za to, to zawsze musi być u mnie standard, że coś nie wyjdzie. Więc tak wpisałem komendy aptitude update i aptitude upgrade i usunęło mi 5 plików. Z twoich komend też korzystałem i nic. Wpisuje cat /etc/debian_version i pluje mi 5.0 już zaczynam tracić cierpliwość, a nie mogę nowego zainstalować Debiana. Nie mam pojęcia co zrobić. Jądro systemu mam z 2.6.26, kiedy chcę aktualizować do 2.6.26 to nie mogę znaleźć mojej architektury. Mam i386, a w repo są 686 i 486.
Bardzo proszę o pomoc. Tak po za tym nie wiem kto zmienił na taką dziwną nazwę tematu i przeniósł do luźnych kiedy mam problem.
pavbaranov
Senior Member
Posty: 2156
Rejestracja: 29 lipca 2007, 18:06

Post autor: pavbaranov »

Szukać nie szukałeś, bo musiałbyś się spotkać z pierwszym z tematów podrzuconych Ci wyżej.
Pokaż swoje sources.list
Tak na marginesie to z wersji stable Ty nie zrobisz testing, bo to nie od Ciebie zależy :) Możesz co najwyżej zmienić wersję Debiana, którą masz zainstalowaną.
Logansan
Posty: 98
Rejestracja: 25 października 2006, 11:09

Post autor: Logansan »

Hmmm... tak na początek wartałoby pokazać swoje /etc/apt/sources.list.
Jak zrobić, aby z tej wersji stabilnej zrobić wersję testową?
Zmieniając odpowiednie wpisy w w.w. pliku i wykonując polecenie:

Kod: Zaznacz cały

aptitude dist-upgrade
(a wcześniej zastanowić się nad sensownością takiego posunięcia - jazda na Sqeeze, a Sidzie to już na pewno będzie dość wyboista w najbliższym czasie - od Ciebie zależy ile możesz znieść)
Tak na marginesie to z wersji stable Ty nie zrobisz testing, bo to nie od Ciebie zależy :) Możesz co najwyżej zmienić wersję Debiana, którą masz zainstalowaną.
Próbowałem na te 2 zdania spojrzeć z wielu stron ale "ni w kij, ni w oko" nie potrafię zrozumieć ich (być może ukrytego dla moich oczu) sensu. :-?

Pozdrawiam!
pavbaranov
Senior Member
Posty: 2156
Rejestracja: 29 lipca 2007, 18:06

Post autor: pavbaranov »

OT ;)
Logansan pisze:Próbowałem na te 2 zdania spojrzeć z wielu stron ale "ni w kij, ni w oko" nie potrafię zrozumieć ich
Golec napisał, że chce z wersji stable zrobić testing. Nie da się. O tym, czy wersja jest stable, czy testing nie decyduje ten, kto korzysta z Debiana, a jego deweloperzy. Pytanie Golca - jeśli już - winno brzmieć: jak przejść z wersji stable na testing, a nie
Golec pisze:Jak zrobić, aby z tej wersji stabilnej zrobić wersję testową?
Z tej wersji, którą on ma zaisntalowaną (Lenny 5.0) nie można już zrobić wersji testowej.
Golec
Posty: 6
Rejestracja: 22 lutego 2009, 22:23

Post autor: Golec »

Zrobię już inaczej, ściągnąłem od nowa wersje testing i zainstaluje niedługo. Nie chce mi się w to bawić, ale dziękuję wszystkim i możesz być pewien, że jednak szukałem (drugie moje pytanie).
Akkon
Junior Member
Posty: 833
Rejestracja: 09 listopada 2007, 14:06

Post autor: Akkon »

Golec pisze:Nie chce mi się w to bawić,
Wybacz, ale jeśli dla Ciebie zmiana kilku linijek w sources.list i wykonanie dwóch komend (opisanych dokładnie na forum, a nawet w tym wątku), to za duża "zabawa" niż ściągnięcie, wypalenie i zainstalowanie jeszcze raz Debiana, to daruj sobie tę dystrybucję.
Golec
Posty: 6
Rejestracja: 22 lutego 2009, 22:23

Post autor: Golec »

Akkon pisze:
Golec pisze:Nie chce mi się w to bawić,
Wybacz, ale jeśli dla Ciebie zmiana kilku linijek w sources.list i wykonanie dwóch komend (opisanych dokładnie na forum a nawet w tym wątku), to za duża "zabawa" niż ściągnięcie, wypalenie i zainstalowanie jeszcze raz Debiana, to daruj sobie tę dystrybucję.
Zmieniłem repozytorium i wpisałem wszystkie komendy jakie tylko zaproponowaliście i były w poradniku.
Nawet nowsze jądro zainstalowałem, a i tak dalej był Lenny 5.0.
Więc nie mów, że to było takie 5 min roboty, nigdy się nie bawiłem w zmiany gałęzi.
Gotowego Debiana musiałem mieć na jutro, więc nie truj jak nie wiesz w czym rzecz.
ODPOWIEDZ