Formu

Archiwalne, stare wpisy FAQ i HowTo Użytkowników
yantar
Member
Posty: 1225
Rejestracja: 07 czerwca 2007, 21:15
Lokalizacja: Rzeszów

Formuła1 live timing w terminalu

Post autor: yantar »

Edit: Prawdopodobnie znów zmienił się nieco adres logowania lub coś w ten deseń na formula1.com. Dlatego też jest problem z zalogowaniem live-f1 w terminalu. 17 maja została wydana wersja 2.8 live-f1. Nie ma jej jeszcze w repozytoriach Debiana, wypróbowałem ją i niestety to samo. 6 czerwca jeszcze miałem wyniki z Monako w konsoli na 2.7. Cięzko powiedzieć co jest nie tak. Pozostaje mieć nadzieje, że deweloper live-f1 Scott James Remnant to szybko poprawi (jak napisał program to pewnie i ogląda ;) . Toteż nie ma gwarancji, że live-f1 zawsze będzie działać, a ten mały how-to będze aktualny w każdej chwili.


Od chwili gdy Robert Kubica pojawił się na torach wyścigowych w tej najbardziej prestiżowej imprezie motoryzacyjnej, F1 wróciło w Polsce do łask, a sporo osób podgląda czasy na żywo.

Jak wiadomo, można oglądać wyniki live na stronie http://www.formula1.com z treningów, kwalifikacji i wyścigów ale nie zawsze jest możliwość uruchomienia przeglądarki w X-ach, i tu z pomocą przychodzą repozytoria Debiana wraz z nieśmiertelną konsolą.

Co nam będzie potrzebne:
  1. Wchodzimy na stronę http://www.formula1.com po czym rejestrujemy się przy pomocy naszego adresu e-mail.
  2. Instalujemy pakiet live-f1

    Kod: Zaznacz cały

    aptitude install live-f1
  3. Z poziomu zwykłego użytkownika, wpisujemy w terminalu

    Kod: Zaznacz cały

    live-f1
    przy pierwszym uruchomieniu zostaniemy poproszeni o podanie adresu e-mail i hasła którym zarejestrowaliśmy się w serwisie http://www.formula1.com.
    Podajemy te dane, program utworzy w naszym katalogu /home plik .f1rc, który będzie zawierał e-mail i hasło (no cóż zabezpieczenie żadne ale i dane nie są jakieś bardzo poufne).
  4. Gotowe, wyniki live ukazują się ładnie pokolorowane, więc mimo braku podręczników mam i pomocy szybko się połapiemy.
  5. Obrazek przykładowo wyglądającego ekranu:

    Obrazek
W X-ach idealnie do takich rzeczy nadają się wysuwane terminale typu tilda lub yakuake.
Zablokowany