efekty KDE 3.5 GF 9600 gt

Zagadnienia dotyczące menadżerów okien, środowisk graficznych - X, KDE, GNOME, Fluxbox, XFCE., Compiz itp.
bejton
Posty: 5
Rejestracja: 24 marca 2009, 21:01
Lokalizacja: DG, £êknice City

efekty KDE 3.5 GF 9600 gt

Post autor: bejton »

Pierwszy post i już muszę prosić o pomoc.

Zainstalowałem KDE 3.5, sterowniki najnowsze do karty już miałem wcześniej ale dalej mam problem. Zarówno w KDE jak i wcześniej w GNOME nie mam tych wszystkich bajeranckich efektów przesuwanego okna, "odklejania" od brzegu ekranu itp itd. Nie wiem o co chodzi, nie będę ukrywał, że jestem trochę zielonkawy. Więc jak coś to można pisać jak dla początkującego. Będę wdzięczny za każda pomoc i radę.
Awatar użytkownika
Shiver25
Posty: 89
Rejestracja: 19 stycznia 2009, 22:29
Lokalizacja: z piekła rodem ]:-)

Post autor: Shiver25 »

O takie efekty Ci chodzi? jak tutaj. Jesli tak to zainstaluj sobie compiz fusion 8-)

Pozdrawiam
bejton
Posty: 5
Rejestracja: 24 marca 2009, 21:01
Lokalizacja: DG, £êknice City

Post autor: bejton »

tego jeszcze nie chytałem ale mam zamiar... Chodzi mi bardziej o efekty przesuwania okna, bajeranckiego "podświetlania" przy zmianie okien za pomocą Alt+TAB itp. Wiem, że to takie pierdoły ale kiedyś na mojej starej karcie (Radek 9600 PRO) na Ubuntu z GNOME nie było z tym problemów ;)
AdeBe
Junior Member
Posty: 825
Rejestracja: 01 grudnia 2007, 14:41

Post autor: AdeBe »

Właśnie Compiz Fusion to zapewnia. Na *buntu masz to włączone standardowo, tutaj musisz doinstalować
bejton
Posty: 5
Rejestracja: 24 marca 2009, 21:01
Lokalizacja: DG, £êknice City

Post autor: bejton »

Przetestuję pod koniec tygodnia i jak znajdę chwilę i napiszę czy coś to dało. Bo teraz mam na głowie studia i jeszcze bardziej trudną maszynę W - wspaniały wymysł śląskiej Polibudy. Przepraszam za ewentualny tekst nie na temat.
ODPOWIEDZ