Czy da się zrobić płytę instalacyjną, np. z debianem-500-i386-netinst.iso taką, żeby zainstalowała na HD jajko 2.4.x?
Jeśli tak, to w jaki sposób?
Mam Celerona 466, 192 RAM.
Chodzi na nim Slackware 11.0 z jajkiem 2.4.33, bo nic, co ma jajko powyżej 2.6.18 nie odpala, nie mówiąc o normalnej pracy. Debian Etch chodzi, ale bardzo muli. Slackware chodzi, bo ma "przestarzałe" jajko. 12.2 też już nie odpali. Podobnie Debian Lenny.
No tak, ale wtedy nie mam możliwości korzystania z repozytoriów Lenny i zostają do dyspozycji stare pakiety. To nic nie zmienia w mojej sytuacji. Równie dobrze mogę zostać na Slackware 11.0.
Chyba, że po instalacji Sarge jest możliwość upgrade do Lenny z zachowaniem jajka.
A jest?
Nie uważasz że to mija się z celem? Jak sprzęt ze skansenu to system też niestety. W Lennym za wiele programów wykorzystuje mechanizmy jąder serii 2.6, by bezboleśnie móc zrobić to co chcesz.
jajko powyżej 2.6.18 nie odpala,
Sprecyzuj. Jajo ma ruszyć na procesorze 386-compatibile.
System się instaluje, restart, potem wisi. Nie reaguje na klawiaturę. Nie można się zalogować. Jak zainstaluję od razu ze środowiskiem graficznym to odpala się gdm i też wisi. Nie ruszy myszką, nie reaguje na klawiaturę.
A instalacja? Przechodzi bezboleśnie?
Próbowałeś ruszać z jakichś livecd? Dobre wyniki w odpalani u wszelakiej maści dziwnego/ starego sprzętu ma Backtrack 3. Sprawdzić też możesz wiedźmę.
Instalacja - bezboleśnie.
Testowałem kilka instalacji i LiveCD.
Z LiveCD:
Etch LiveCD 4.0 - chodzi
Debian Lenny 5.0 LiveCD - nie chodzi
DSL 4.4.10 - Chodzi
Slax - killbill 5.1.8.1 - chodzi (2.6.16)
Slax - 6.0.9 - nie chodzi
CDLinux 2.6.20 - nie chodzi
CDLinux 2.6.17 - chodzi
PLD 2008.9 - nie chodzi
I ZASKOCZENIE:
DreamLinux 3.5 - (2.6.28.5-1-i686) o dziwo poszedł, ale muli tak, że nie da się na tym nic zrobić, również kiedy go zainstalowałem. A on jest na Debianie 5.0 zrobiony!!!
Xubuntu 8.10 chodzi (2.6.27), ale co bym nie robił, to 76-100% obciążenia procka, RAM 60-100%, SWAP 10,2%, gdzie partycja SWAP ma prawie 1 GB.
I pewnie zgadzałoby się to z opisem:
Minimum system requirements
You need 192 MB RAM to run the Live CD or 128 MB RAM to install. The Alternate Install CD only requires you to have 64 MB RAM at install time. To install Xubuntu, you need 1.5 GB of free space on your hard disk. Once installed, Xubuntu can run with starting from 192 (or even just 128) MB RAM, but it is strongly recommended to have at least 256 MB RAM.
A to wszystko w porównaniu ze Slackware 11.0 z XFCE z jajkiem 2.4.33 wygląda bardzo blado, bo na Slackware pracuje bardzo płynnie, spokojnie i przy minimalnym obciążeniu zasobów przy normalnej pracy.
Ale Slackware 12.2 nie odpali. Podobnie jak Lenny.