Windows 7 polecany przez twórc

Wszystko Off Topic
wojak
Beginner
Posty: 129
Rejestracja: 04 lutego 2009, 15:59

Post autor: wojak »

@lis6502,

Poużywaj Windowsa bez innego firewalla niż ten systemowy i zobacz jak dobrze spełnia swoją funkcję ;)

Mowiąc o "prawdziwym" antywirusie miałem na myśli coś co posiada skaner rezydentny, a nie tylko skanowanie na żądanie uzytkownika.

Nagrywanie plyt za pomocą exploratora - rzeczywiście super pomysł, pomijając to, że nagrywa maksymalną prędkością i nie da się nagrać obrazu płyty?

Z pierwszym tworzonym kontem, miałem na myśli, że mam w systemie tylko jednego stworzonego przeze mnie użytkownika - siebie. Kiedyś próbowałem pracy na koncie ograniczonym, ale nie mogłem korzystać z napędów wirtualnych i paru innych rzeczy, więc dałem se spokój.

Wszystko do skonfigurowania w rejestrze i panelu sterowania - tak, to na pewno łatwiejsze niż nadanie odpowiednich uprawnień za pomocą chmod w Linuksie ;)

Rozumiem żartobliwy ton Twojej wypowiedzi :) . Napisałem wcześniejszy post po to, aby pokazać chociaż częściowo, jak kulawy jest Windows. Używam Linuksa i ww problemy mnie nie dotyczą, chociaż i nasz system nie jest bez wad. Nie jestem fanatykiem Linuksa ani wrogiem Microsoftu, tylko wybieram to, co jest dla mnie bardziej użyteczne :) .
Awatar użytkownika
ruun
Member
Posty: 1366
Rejestracja: 29 marca 2007, 21:07
Lokalizacja: Kruszwica

Post autor: ruun »

[quote="wojak"]Poużywaj Windowsa bez innego firewalla niż ten systemowy i zobacz jak dobrze spełnia swoją funkcję ]

Ja tak robię. Co masz na myśli? Coś mi grozi?
wojak
Beginner
Posty: 129
Rejestracja: 04 lutego 2009, 15:59

Post autor: wojak »

Jeżeli nie korzystasz z sieci to nic nie grozi. Ja w swoim nie mam antywirusa nawet, bo nie podpinam tam żadnych nośników wymiennych ani nie korzystam z sieci. Windows służy mi tylko do odpalania Delphi 7. Mimo, że piszę pod Linem w Geany i kompiluję za pomocą fpc, to sprawdzam czy Delphi to łyknie.

Gdyby firewall wbudowany w Windows dobrze zabezpieczał system podpięty do sieci, nie byłoby sensu powstawania firewalli tworzonych przez zewnętrznych producentów.
Awatar użytkownika
ruun
Member
Posty: 1366
Rejestracja: 29 marca 2007, 21:07
Lokalizacja: Kruszwica

Post autor: ruun »

wojak, z komputerów korzystam prawie 8 lat i pierwszego antywirusa na stałe zainstalowałem dopiero kilka miesięcy temu :) Z sieci i nośników wymiennych korzystam cały czas (choć ostatnio postanowiłem nie używać już płyt).

Czy coś mi grozi?
Awatar użytkownika
lis6502
Member
Posty: 1798
Rejestracja: 05 listopada 2008, 20:14
Lokalizacja: Miasto Szybowców

Post autor: lis6502 »

@wojak, według mnie Windows nie jest wcale tak kulawy jak go malują. Gdyby posiedzieć nad nim dłużej, dorwać jakąś porządną dokumentację w rozsądnej cenie, to pewnie były z niego dobry, wielozadaniowy system operacyjny. To na co narzekamy wszyscy to choćby XP świeżo po instalacji.
Używałem bardzo długo Windowsa i nie narzekałem specjalnie. Gdyby nie nękały mnie wirusy i inne takie dostarczane w crackach, na różnych stronach, gdybym nie musiał mieć Avasta mulącego system i... (tutaj dziesiątki powodów dlaczego nie chcę Windowsa) to używałbym Windowsa, albo i dwóch systemów naraz.
Kiedyś próbowałem pracy na koncie ograniczonym, ale nie mogłem korzystać z napędów wirtualnych i paru innych rzeczy, więc dałem se spokój.
Tutaj pragnę zaznaczyć że w Debianie po poleceniu

Kod: Zaznacz cały

adduser ktostam
i po zalogowaniu się na takiego użytkownika nie wykrzesasz nawet pierdnięcia z karty dźwiękowej, więc o czym mu tu rozmawiamy ;) Przejrzyj forum pod kątem 'nie mogę zamontować pendrive'; o to samo chodzi.
Wszystko do skonfigurowania w rejestrze i panelu sterowania - tak, to na pewno łatwiejsze niż nadanie odpowiednich uprawnień za pomocą chmod w Linuksie ;)
Mnie jest łatwiej wykonać chmod w konsoli, komuś innemu podejdzie klikanie.

Porównujesz dwa systemy. Ba, system z samym jądrem ! Pragnę zauważyć że tostera do płyt jak K3b nie masz na 'dzień dobry' w systemie; w Windowsie jest. Kulawy, ale nagrasz płytę...
wojak
Beginner
Posty: 129
Rejestracja: 04 lutego 2009, 15:59

Post autor: wojak »

lis6502, dobrze wiem o tych "problemach" po dodaniu nowego użytkownika. Sam się z nimi zetknąłem, gdy dodałem drugiego jak zakładałem konto koledze.

Kod: Zaznacz cały

 # adduser ktostam audio

Kod: Zaznacz cały

 # adduser ktostam plugdev
I po problemach :)

Zgadzam się z Tobą, że dałoby radę zrobić Windowsa użytecznym na podobnym poziomie co Debiana lub Ubuntu, jakby dłużej nad tym posiedzieć. Ale po co się męczyć, gdy mamy to prawie od samego początku w dystrybucjach Linuksa i to za darmo.

Nie chcę absolutnie wszczynać jakiegoś ,,flamewara'' Windows kontra Linux, wyraziłem tylko swoje zdanie na podstawie moich doświadczeń. Ktoś może mieć zupełnie inne niż ja i szanuję to.
Akkon
Junior Member
Posty: 833
Rejestracja: 09 listopada 2007, 14:06

Post autor: Akkon »

@lis&wojak
Nie zwalajcie na system winy za to, że nie doczytaliście w jaki sposób dodaje się użytkowników :-P

Kod: Zaznacz cały

adduser ktostam
tworzy "gołego" użytkownika, który nie ma nawet własnego katalogu domowego. Dlatego w tym celu używa się tej komendy z odpowiednimi parametrami np:

Kod: Zaznacz cały

useradd -d /home/nazwa_usera -s /bin/bash -G grupy,systemowe -m nazwa_usera
i nie ma żadnych problemów.
wojak pisze:Zgadzam się z Tobą, że dałoby radę zrobić Windowsa użytecznym na podobnym poziomie co Debiana lub Ubuntu, jakby dłużej nad tym posiedzieć. Ale po co się męczyć, gdy mamy to prawie od samego początku w dystrybucjach Linuksa i to za darmo
Słowo daję, ale nawet na forum linuksowym nie sądziłem, że przeczytam coś takiego. Okazuje się, że Windows w konfiguracji jest gorszy niż Linux. Koniec świata :mrgreen:
Awatar użytkownika
KeFaS
Beginner
Posty: 368
Rejestracja: 22 października 2008, 02:01
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: KeFaS »

wojak, ja sobie Windows XP zrobiłem po swojemu i to bardzo szybko. Na pewno szybciej, niż tworzenie własnej dystrybucji Linuksowej. Zawiera to co potrzebuje (dużo rzeczy, które wymieniłeś), nie ma tego czego nie potrzebuję (może oprócz IE, którego się nie da wywalić), jest już wstępnie skonfigurowany, ale po instalacji to każdy system (tak tak, Ubuntu też) trzeba sobie skonfigurować, czyli nad nim posiedzieć.
Jednak i tak do większości zadań używam Debiana, a Windows XP już tylko do programów Adobe i kilku innych.
wojak
Beginner
Posty: 129
Rejestracja: 04 lutego 2009, 15:59

Post autor: wojak »

Czy ja gdzieś napisałem, że dla mnie dostosowanie do pracy Windowsa XP było bardzo trudne? Stwierdziłem jedynie, że w Debianie jak i Ubuntu mam do zrobienia mniej rzeczy, aby system wraz z zestawem programów był gotowy do pracy. W Debianie muszę jedynie zmodyfikować listę repozytoriów, zrobić aktualizację, doinstalować kilka programów, javę, flash, kodeki, zmienić wygląd - no i wszystko.
ODPOWIEDZ