Witam!
Poprzednim razem nie mogłem odpalić GRUBA. No w końcu się udało. No, ale niestety mimo, że GRUB działa to Linux nadal nie działa. GRUB został przeinstalowany i wszystko przeszło bez najmniejszego problemu. Później spróbowałem SGD. Z tym samym efektem.
W końcu zainteresowałem się obrazami kerneli. Okazało się, że wszystko się zgadza. Następnie postanowiłem sprawdzić czy dysk gdzie jest GRUB nie zawiera błędów. Oto wynik:
root@ubuntu:/media/disk/boot# fsck -y /dev/sda5
fsck 1.40.8 (13-Mar-2008)
e2fsck 1.40.8 (13-Mar-2008)
/dev/sda5 is mounted.
WARNING!!! Running e2fsck on a mounted filesystem may cause
SEVERE filesystem damage.
Do you really want to continue (y/n)? yes
/dev/sda5: recovering journal
/dev/sda5 has been mounted 39 times without being checked, check forced.
Pass 1: Checking inodes, blocks, and sizes
Pass 2: Checking directory structure
Pass 3: Checking directory connectivity
Pass 4: Checking reference counts
Pass 5: Checking group summary information
/dev/sda5: 226596/1224000 files (2.1% non-contiguous), 2654339/4883752 blocks
Przydałoby się powiedzieć na czym polega niedziałanie Linuksa (komunikat GRUBa + kod błędu, ewentualnie komunikaty błędów przy starcie systemu), pokazać wynik polecenia fdisk -l oraz treść pliku /boot/grub/menu.lst (fragment odpowiedzialny za ładowanie Linuksa).
Masz pomieszane ścieżki i nazwy partycji. Na tym dysku masz dwa Linuksy czy tylko partycje / i /home?
Jeżeli usuwałeś i zmieniałeś coś z układem partycji na dysku to masz problem z UUID. Musiałbyś uzyskać nowy poprawny UUID lub sprawdzić jego poprawność albo inaczej napisać ścieżki do plików kernela.