VirtualBox z Windows XP jako go

Tematy związane z oprogramowaniem, instalacją, konfiguracją
fnmirk
Senior Member
Posty: 8282
Rejestracja: 03 grudnia 2007, 06:37

Post autor: fnmirk »

Po ostatnim wpisie wstaw pustą linijkę (naciśnij enter) i zapisz zmiany.
Awatar użytkownika
zomer
Beginner
Posty: 322
Rejestracja: 26 października 2007, 15:52
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: zomer »

Wstawiłem przed

Kod: Zaznacz cały

none  		/proc/bus/usb/		  usbfs  devgid=1003,devmode=664  0  0
i po odstępy. Dalej mam

Kod: Zaznacz cały

mount -a
mount: none already mounted or /proc/bus/usb/ busy
Mam taki przypadek w virtualbox`e że jak wpiszę ścieżkę dostępu

Kod: Zaznacz cały

/dev/bus/usb/006/002
to dostaję

Kod: Zaznacz cały

Ioctl failed for serial host device '/dev/bus/usb/006/002' (VERR_INVALID_FUNCTION). The device will not work properly.
Skąd wziąć Adres O/I Portu
-------
Jednego nie rozumiem? Ta wersja komercyjna jest płatna? czy po prostu mogę to pobrać i zanistalować. Nic dziwnego że USB nie mogę ustawić w wersji OSE, jest tam tylko port szeregowy, gdzie zresztą usiłowałem ustawić USB. Jakichś głupot się naczytałem że to się da zrobić w OSE :)
fnmirk
Senior Member
Posty: 8282
Rejestracja: 03 grudnia 2007, 06:37

Post autor: fnmirk »

Po ostatniej linii tekstu jaki wpisałeś do pliku fstab musi być pusta linia. Zrestartuj wszystko i wtedy sprawdź.
Awatar użytkownika
Duncan Idaho
Posty: 54
Rejestracja: 08 września 2007, 13:58
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Duncan Idaho »

Widzę, że korzystałeś z mojego howto.
Albo moja metoda albo trick z fstab. Jak pisało w moim poradniku u mnie metoda z fstab generowała błąd:

Kod: Zaznacz cały

mount: none already mounted or /proc/bus/usb/ busy
Tak więc usuń wpis dotyczący Vbox USB z fstab tak aby po ostatnim wpisie została jedna pusta linia.
Używam sida i to działa nawet z najnowszą wersją VBox.
Awatar użytkownika
zomer
Beginner
Posty: 322
Rejestracja: 26 października 2007, 15:52
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: zomer »

Tak.
Windows już widzi USB. Niestety nie potrafi wyświetlać obrazu z kamerki, chociaż wykrył urządzenie.
Co do wpisu w /etc/fstab to faktycznie muszę go usunąć. Bo podczas ładowania systemu dostaję komunikat o "zajętym usb"
Tak właściwie to już nie wiem czy devgid ma być dla grupy usbfs u mnie 1003, czy też dla vboxusers u mnie 126. Na forach różnie to jest opisane. Dzięki za rady.
Awatar użytkownika
Duncan Idaho
Posty: 54
Rejestracja: 08 września 2007, 13:58
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Duncan Idaho »

zomer pisze:Tak właściwie to już nie wiem czy devgid ma być dla grupy usbfs u mnie 1003, czy też dla vboxusers u mnie 126. Na forach różnie to jest opisane
To nie ma większego znaczenia. Musi to być grupa, której jesteś członkiem.
Co do wyświetlania obrazu z kamery to weź pod uwagę że Vbox nie wspiera akceleracji sprzętowej (grafika).
zomer pisze:Jednego nie rozumiem? Ta wersja komercyjna jest płatna? czy po prostu mogę to pobrać i zanistalować. Nic dziwnego że USB nie mogę ustawić w wersji OSE, jest tam tylko port szeregowy, gdzie zresztą usiłowałem ustawić USB. Jakichś głupot się naczytałem że to się da zrobić w OSE :)
To wersja bezpłatna, tyle że nie masz dostępu do kodu źródłowego.
ODPOWIEDZ