Czy karta TP-LINK 321G USB dzia

Masz problemy z siecią bądź internetem? Zapytaj tu
soldi
Posty: 12
Rejestracja: 07 lipca 2007, 00:17

Czy karta TP-LINK 321G USB działa pod Linuksem?

Post autor: soldi »

Witam

Czy ktoś z forumowiczów nie wie przypadkiem czy jest możliwe zainstalowanie takowej karty wifi, ewentualnie jaka na USB działałaby poprawnie pod Linuksem?

TL-WN321G
pavbaranov
Senior Member
Posty: 2156
Rejestracja: 29 lipca 2007, 18:06

Post autor: pavbaranov »

Hmmm, a te drvery, które są na stronie producent nie działają?
Generalnie nie napotkałem problemów związanych z rodzajem łącza, na którym znajduje się karta. Problemy związane bywały z rodzajem chipsetu, na którym jest oparta.
soldi
Posty: 12
Rejestracja: 07 lipca 2007, 00:17

Post autor: soldi »

Sęk w tym, że zamierzam dopiero ją zakupić, a nie mam innego wyjścia jak karta pod usb, bo komputer pod który chcę to podpiąć to jakaś stacja terminalowa i nie ma możliwości wpięcia karty pci bo takowych slotów nie posiada, lecz ma porty usb, aż dwa :)
pavbaranov
Senior Member
Posty: 2156
Rejestracja: 29 lipca 2007, 18:06

Post autor: pavbaranov »

PCI, czy USB nie ma znaczenia. Poczytaj w necie o karcie RaLinka RT-73. To co jest w necie, na szybko, dotyczy raczej starszych dystrybucji, wobec powyższego nawet jeśli wówczas były problemy, niekoniecznie muszą istnieć obecnie. Sam RaLink stwierdza, że testował to na Fedorze 7 oraz, że wspiera kernele serii 2.4 i 2.6. Szczerze powiedziawszy, to zdaje się, że obecnie jest to w kernelu. Sorki, ale nie bardzo chce mi się sprawdzać, chyba, że nie masz możliwości.
Z moich doświadczeń wynika, że dość proste w obsłudze są wszystkie karty oparte na Atherosach. Jeśli chodzi o Broadcoma, to niby wszystko powinno być ok, ale... tę samą kartę (Air Force One) Mandriva, wprawdzie przez ndiswrappera, skonfigurowała i odpaliła mi bez problemu, a na Debianie męczę się już któryś miesiąc. Z RaLinkiem RT-73 nie mam współczesnych doświadczeń, a to co pisałem wyżej po prostu stwierdza: jeśli PCI oparte na chipsecie X chodzi, to powinno tak samo chodzić na PCI, czy PCMCIA itp. Zwykle to się sprawdza.
A dla Ciebie najproście wziąć notebooka, albo wykorzystać jakiegoś w sklepie, który akurat jest, wrzucić takiego USB i spróbować jakiegoś linuksa - w sumie polecam albo któregoś z (*)buntu, albo Mandrivę One (bo jest bogata w non-free sterowniki).
ODPOWIEDZ