Tablica partycji --- odzyskanie

Ogólne pytania dotyczące systemu
Awatar użytkownika
zomer
Beginner
Posty: 322
Rejestracja: 26 października 2007, 15:52
Lokalizacja: Podkarpacie

Tablica partycji --- odzyskanie

Post autor: zomer »

Problem polega na tym że tablica partycji uległa zniszczeniu. Polecenie fdisk -l zwraca

Kod: Zaznacz cały

Unable to seek on /dev/sda
Trochę dziwna sprawa bo partycje: /home; /boot; /swap; /; /2 się zachowały zmieniły tylko swoją numeracje. Musiałem więc zmieniać wpisy /etc/fstab we wszystkich systemach. Generalnie wszystkie Systemy działają tylko że... tablicy jakby nie było!

Jeszcze nie dawno miałem na dysku 10 partycji. Mogę obejrzeć podział dysku w Windows.
Mogę również montować partycje z pamięci. Ale tablica nie istnieje. Teraz mam pytanie gdzie powinien być plik z tablicą partycji?
Na dysku mam cztery GNU/Linuksy i nie mam pojęcia na której z tych partycji powinien być plik z zapisem tablicy?
Dodam jeszcze że uszkodzenia dokonałem przenosząc partycje przy pomocy programu Acronis Directory.
maciekr
Beginner
Posty: 205
Rejestracja: 13 listopada 2006, 19:27
Lokalizacja: Bielsk Podl/Warszawa

Post autor: maciekr »

Do odzyskania tablicy partycji może pomóc program TestDisk. Kiedyś straciłem też tablicę i właśnie chyba tym programem odzyskałem (dawno było to już za bardzo nie pamiętam :D )
fnmirk
Senior Member
Posty: 8282
Rejestracja: 03 grudnia 2007, 06:37

Post autor: fnmirk »

Awatar użytkownika
zomer
Beginner
Posty: 322
Rejestracja: 26 października 2007, 15:52
Lokalizacja: Podkarpacie

Podziękowania

Post autor: zomer »

Tablica odzyskana. Dzięki Panowie!. "Przydałby się polski opis obsługi tego małego cuda" Wówczas może ludzie nie kupowali by bezsensu --> MegicPartition :)

Jak zwykle nie widzę przycisku "Pomógł".
ODPOWIEDZ