Powiadomienie SMS po otrzymaniu e-maila

Konfiguracja serwerów, usług, itp.
Kamcio
Posty: 35
Rejestracja: 17 maja 2007, 13:09

Powiadomienie SMS po otrzymaniu e-maila

Post autor: Kamcio »

Witajcie,

mam sobie postfixa. Lista kont jest przechowywana w bazie danej ale to chyba w tym przypdku nie ma znaczenia... Chcialbym aby moi uzytkownicy otrzymywali SMSa o nowej poczcie. Udalo mi sie znalezc ten tutorial: http://linio.terramail.pl/postfix.html#sms
Wszystko zrobilem tak jak tam pisze a SMSy nie przychodza.
1. Mamy utworzyc w /etc/ procmailrc. W czasie dalszych poszukiwan znalazlem, ze inni dodawali kropke przed nazwa ww. pliku. Ma to jakies znaczenie? Z tego co mi wiadomo to kropka ukrywa plik?
2. Moja tresc procmailrc:

Kod: Zaznacz cały

VERBOSE=on
SHELL=/bin/sh
PMDIR=/etc/procmail/$LOGNAME
LOGFILE=$PMDIR/procmail.log
INCLUDERC=$PMDIR/general.rc
ORGMAIL=/home/vmail/moja_doma/$LOGNAME/new
MAILDIR=$HOME
PROCMAIL_VERSION=666
Nie jestem pewien co do ORGMAIL. Otoz mam kilka domen i dlatego wpisalem recznie jedna z domen aby sprawdzic czy wszystko dziala. W przyszlosci chcialbym aby bral informacje z wszystkich trzech domen. Moze od razu wskazowka jak to zrobic?
Kolejna rzecz to PMDIR i LOGNAME. Co mam uzyc jako LOGNAME? Ta sama nazwe katalogu co katalog w ktorym przechowywana jest poczta czy moze login (w moim przypadku caly e-mail)?
3. Oczywiscie utworzylem katalog etc/procmail/uzytkownik a w nim plik general.rc .Pytanie tyczy sie tego kodu:

Kod: Zaznacz cały

:0 c
* ^From*
| formail -X Subject: -X From: |mail -s "Nowy email na koncie" [email]48603123456@text.plusgsm.pl[/email]
Tu pisze tak a ponize:
Cytat:
Należy uważać na znaczki, dlatego teraz
słownie: dwukropek zero [spacja] ce (pierwsza linia)

A wiec jak ma byc w koncu?
4. mailbox_command zmienilem na /usr/bin/procmail

No i na koniec postfix reload. Niestety nie otrzymuje zadnych SMSow a i zadne log'i nie sa tworzone. Wnioskuje z tego, ze postfix w ogole nie laczy sie z procmail?

Z gory dziekuje za pomoc.
Rad
Member
Posty: 1208
Rejestracja: 28 czerwca 2006, 15:05

Post autor: Rad »

W ogóle działa jeszcze wysyłanie smsów na numer@text.plusgsm.pl?
Ventrue
Junior Member
Posty: 532
Rejestracja: 06 lipca 2007, 12:10
Lokalizacja: Lubin

Post autor: Ventrue »

Rad, jasne że działa :)
Kamcio
Posty: 35
Rejestracja: 17 maja 2007, 13:09

Post autor: Kamcio »

To umie mi ktos pomoc?
ODPOWIEDZ