Lenny netinst a Xorg..

Zagadnienia dotyczące menadżerów okien, środowisk graficznych - X, KDE, GNOME, Fluxbox, XFCE., Compiz itp.
andrek
Posty: 26
Rejestracja: 05 lipca 2007, 18:34
Lokalizacja: Zamo¶æ

Lenny netinst a Xorg..

Post autor: andrek »

Witam,

Zainstalowałem właśnie Debiana Lenny'ego z płytki netins [ build bodajże wczorajszy ].
Po zainstalowaniu xserver-xorg, xfonts-base i xfce4 [ bo takie środowisko sobie wybrałem ], po dodaniu echo startxfce4 do .xinitrc - xserver nie chce odpalić. Wypluwa następujący błąd :

Obrazek

Dodam, że ok. tydzień temu gdy przy próbie instalacji debiana miałem to samo - zainstalowanie sterowników nvidii nie pomaga ; zrezygnowałem więc jednakże dzisiaj chciałem spróbować ponownie :) Reconfigurowałem xorga wiele razy, zarówno z użyciem sterownika nv jak i vesa.
Domyślam się, że coś 'nie tak' z klawiaturą. Co więc mam robić? Z góry dzięki.

Pozdrawiam.
thalcave
Junior Member
Posty: 526
Rejestracja: 03 maja 2007, 19:57
Lokalizacja: gdynia

Post autor: thalcave »

Jaką masz karte graficzną? Pokaż swojego xorga
Powinieneś zainstalować jeszcze xbase-clients
andrek
Posty: 26
Rejestracja: 05 lipca 2007, 18:34
Lokalizacja: Zamo¶æ

Post autor: andrek »

Nvidia Geforce 4 MX
xbase-clients zainstalowane [ prawdopodobnie same zainstalowały się razem z xserver-xorg ]
Mój xorg.conf :
Cz. 1
Obrazek

Cz. 2
Obrazek
thalcave
Junior Member
Posty: 526
Rejestracja: 03 maja 2007, 19:57
Lokalizacja: gdynia

Post autor: thalcave »

Sekcja Files jest błędna:
wpisz

Kod: Zaznacz cały

wget ftims.info/~thalcave/xorg.conf
następnie zmodyfikuj pod siebie (zmieniając dane o grafice i monitorze) wrzuć zamiast swojego xorga i wtedy zobacz
andrek
Posty: 26
Rejestracja: 05 lipca 2007, 18:34
Lokalizacja: Zamo¶æ

Post autor: andrek »

Zrobiłem co mówiłeś - nic się nie zmieniło. Dowaliło parę linijek, że nie mam takich fontów - jednak usunięcie tych błędnych linijek również nic nie zmienia. Tamte stare błędy wciąż zostają i to na nich chyba trzeba się skupić..

Obrazek

[edit]
Troszkę pokombinowałem, zainstalowałem sterowniki nvidii i coś zrobiłem z tym DRI, wdg pomocy od wujaszka googla ;)
Nie ma już żadnych (EE) [errorów], został tylko taki komentarz:

Obrazek

Pomimo tego, jako zwykły user nie mogę odpalić x-ów poprzez startx. Co ciekawe, jako root wszystko idealnie działa.

Zastanawiam się więc do powrotu do starszej, a dokładniej to poprzedniej wersji xorga, który działał doskonale. Jest taka możliwość? [ oprócz ręcznego kompilowania wszystkiego.. ]
thalcave
Junior Member
Posty: 526
Rejestracja: 03 maja 2007, 19:57
Lokalizacja: gdynia

Post autor: thalcave »

A xdm/gdm nie załatwi sprawy?
andrek
Posty: 26
Rejestracja: 05 lipca 2007, 18:34
Lokalizacja: Zamo¶æ

Post autor: andrek »

Nie chcę żadnych takich bajerów. System ma być prosty ;) Wolę logować się 'ręcznie'. Ale oczywiście jeśli nie ma żadnego innego rozwiązania, spróbuję z *dm..
ODPOWIEDZ