ISPConfig 3 i spam

Konfiguracja serwerów, usług, itp.
szybki
Posty: 98
Rejestracja: 13 września 2014, 13:06

ISPConfig 3 i spam

Post autor: szybki »

Na vps zainstalowałem czystego debiana, dograłem do tego ISPConfig który z automaty zainstalował potrzebne narzędzia do np. obsługi poczty i je skonfigurował. Jendak mam problem ze spamem, przychodzi tego po kilkanaście dziennie, dodaje adresy do czarnej listy ale to robota głupiego. Spamassassin, może być przez ISPC źle skonfigurowany? Jak zrobić tak aby poprawnie działały filtry? Jakie dane Wam podać do konsultacji? Chciałbym sie czegoś w tym temacie nauczyć.
Awatar użytkownika
LordRuthwen
Moderator
Posty: 2310
Rejestracja: 18 września 2009, 21:45
Lokalizacja: klikash?

Post autor: LordRuthwen »

Skonfiguruj:
- greylisting
- RBL
- włącz w spamasassinie Bayes-a
- w postfixie sprawdzaj:
- poprawność helo,
- fqdn,
- MX nadawcy,
- błędne hostname,
- domenę nadawcy
Kolejność w jakiej wpisałem jest losowa.
szybki
Posty: 98
Rejestracja: 13 września 2014, 13:06

Post autor: szybki »

Sprawdziłem wszystko po kolei i według poradników w google wszystko jest skonfigurowane poprawnie. Tylko teraz zauważyłem że w ISP jest "czarna lista" w filtrze spamu i taka sama w gloablne filtry. To gdzie wpisać adresy które przychodzą? np. spam przyszedł z domeny zenek@domena.pl do fitra dopisuję "*@domena.pl" globalnego?
szewc1979
Posty: 2
Rejestracja: 20 października 2015, 12:34
Lokalizacja: Katowice

Post autor: szewc1979 »

szybki pisze:Sprawdziłem wszystko po kolei i według poradników w google wszystko jest skonfigurowane poprawnie. Tylko teraz zauważyłem że w ISP jest "czarna lista" w filtrze spamu i taka sama w gloablne filtry. To gdzie wpisać adresy które przychodzą? np. spam przyszedł z domeny zenek@domena.pl do fitra dopisuję "*@domena.pl" globalnego?
Spróbuj, powinno być dobrze
szybki
Posty: 98
Rejestracja: 13 września 2014, 13:06

Post autor: szybki »

Niestety, serwer przyjmuje dosłownie wszystko jak leci, nie działają też oznaczenia dla spamu które ustawiłem w ISP, jakby ustawienia ISP były całkowicie ignorowane przez postfix itp.
ODPOWIEDZ