dwa linuxy

Pomoc dotycząca instalacji systemu
butek
Beginner
Posty: 176
Rejestracja: 08 czerwca 2007, 17:54
Lokalizacja: Sierpc

dwa linuxy

Post autor: butek »

Mam openSuse i chce obok zainstalować Debiana. Czy Debian nie popsuje gruba openSuse ?
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

Możesz sam dopisać do menu.lst w Suse to co trzeba, bądź pozwolić to zrobić Debianowi. Jeżeli się na to zgodzisz to na 99% wszystko będzie ok.
daris
Beginner
Posty: 304
Rejestracja: 30 marca 2007, 21:00

Post autor: daris »

butek pisze:Czy Debian nie popsuje gruba openSuse ?
Domyślnie pewnie tak - czyli wyrzuci go z mbr i wrzuci tam swojego grub'a. Miałem tak z ubuntu i debianem który nadpisał sobie ubunciakowego gruba ;)
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

[quote="daris"]Domyślnie pewnie tak - czyli wyrzuci go z mbr i wrzuci tam swojego grub'a. Miałem tak z ubuntu i debianem który nadpisał sobie ubunciakowego gruba ]

Prawda nadpisze, ale doda odpowiednie wpisy do menu.lst w skutek czego drugi system też się da odpalić.
jerryS
Beginner
Posty: 122
Rejestracja: 07 maja 2007, 16:30
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: jerryS »

Możesz również nie instalować gruba z debianem i zostawić tego z Suse - instalator pyta czy instalować gruba, - dajesz mu wstecz, przechodzisz do głównego menu i kontynuujesz bez instalacji programu uruchamiającego (czy jakoś tak). Tylko wtedy musisz zmodyfikować plik /boot/grub/menu.lst w Suse ( dopisać tam debiana). Ale to już inna bajka. ;-)
ODPOWIEDZ