Debian - Gnomowa dystrybucja?

Tematy związane z oprogramowaniem, instalacją, konfiguracją
Awatar użytkownika
iria
Junior Member
Posty: 941
Rejestracja: 04 czerwca 2007, 18:54

Post autor: iria »

@fnmirk

Przy moim komentarzu też pojawiła sie informacja, że czeka na moderację. I nadal się nie pojawił. Widocznie spore wymagania mają. ;)

@Redhead

Rozumiem, że Zones w Solarisie pozwala na rozdzielenie zasobów? Jeśli tak, to tu nie jest ten mechanizm potrzebny, bo wszystkie zasoby i tak zjada KDE, by dobrze działać. ;)
fnmirk
Senior Member
Posty: 8282
Rejestracja: 03 grudnia 2007, 06:37

Post autor: fnmirk »

Ale mieszacie?
giaur
Member
Posty: 1915
Rejestracja: 25 maja 2007, 22:16

Post autor: giaur »

Niech poprawią te konfiguratory które są - NetworkMAnager, KdeBluetooth, drukarki - kuleje wszystko, moze tylko oprócz zmiany tapety
Awatar użytkownika
iria
Junior Member
Posty: 941
Rejestracja: 04 czerwca 2007, 18:54

Post autor: iria »

Poprawki tych konfiguratorów są przewidziane na wersję 4.5. http://techbase.kde.org/Schedules/KDE4/4.5_Feature_Plan
Szkoda, że wersja 4.4 trafiła do Kubuntu LTS, jak i trafi pewnie do Squeeze. Zrobili krok w tył przy tej wersji KDE SC.
giaur
Member
Posty: 1915
Rejestracja: 25 maja 2007, 22:16

Post autor: giaur »

Faktem jest, że NetworkManager zaczął działać dopiero w KDE 4.4, ale niestety nie do końca tak jak trzeba. O ile obsługi Wifi i połączeń przez modemy UMTS działa jako tako, to przy próbie obsługi zwykłego połączenia kablem ethernetowym (z wpisaniem statycznego ip) po 15 minutach szarpaniny musiałem dać spokój i wklepać co trzeba do /etc/network/interfaces

Bluetooth może litościwie pominę milczeniem. Dlatego dziwię się, że chcą tworzyć nowe konfiguratory skoro nie mogą sobie poradzić z usunięciem błędów w już istniejących...
Awatar użytkownika
iria
Junior Member
Posty: 941
Rejestracja: 04 czerwca 2007, 18:54

Post autor: iria »

Konfigurator touchpada, właśnie trafił do NEW.
Awatar użytkownika
grzesiek311
Posty: 84
Rejestracja: 27 kwietnia 2007, 00:59
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: grzesiek311 »

Konfiguracja WiFi przez Network Managera również kuleje. Prosi mnie dwa razy o podanie klucza WPA. Przy pierwszym wprowadzeniu klucza program łączy mnie z siecią, a przy drugiej próbie rozłącza. Trzeba te czynności powtarzać trzy, cztery razy żeby łaskawie menedżer podłączył mnie do sieci. Bluetooth, to tak jak giaur powiedział czyli lepiej litościwie przemilczeć. W ogóle nie rozumiem jak może brakować tak podstawowych narzędzi w środowisku, które ma być spójne z założenia! Jak są jakieś narzędzia to okazuje się, że nie wszystko w nich działa. W ogóle jest to bardzo duży minus we wdrażaniu oprogramowania w środowiskach linuksowych. Dlaczego wydaje się KDE 4.4.3 oficjalnie jako stabilne z niestabilnymi narzędziami? Skoro narzędzia są niestabilne to dlaczego numerek jest wydawany oficjalnie zamiast przejść testy? Trochę to niepoważne uważam.
giaur
Member
Posty: 1915
Rejestracja: 25 maja 2007, 22:16

Post autor: giaur »

iria pisze:Konfigurator touchpada, właśnie trafił do NEW.

Jest w sidzie albo gdzies do pobrania? Jak się nazywa pakiet?
Konfiguracja WiFi przez Network Managera również kuleje. Prosi mnie dwa razy o podanie klucza WPA. Przy pierwszym wprowadzeniu klucza program łączy mnie z siecią, a przy drugiej próbie rozłącza. Trzeba te czynności powtarzać trzy, cztery razy żeby łaskawie menedżer podłączył mnie do sieci.
Ja używam do wpa2 i nieszyfrowanych.. jako tako działa, chociaż kilka razy "zgubił" klucz i musiałem podawać jeszcze raz
Awatar użytkownika
grzesiek311
Posty: 84
Rejestracja: 27 kwietnia 2007, 00:59
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: grzesiek311 »

O WPA2 chodziło, żeby była jasność, bo nie dopisałem wyżej. Wszędzie to samo, czy to Arch czy to Debian.
Awatar użytkownika
iria
Junior Member
Posty: 941
Rejestracja: 04 czerwca 2007, 18:54

Post autor: iria »

giaur pisze:Jest w sidzie albo gdzies do pobrania? Jak się nazywa pakiet
Synaptiks. Z tego co widzę, to nadal jest w NEW.

Co do konfiguratora sieci, to Sebastian Kügler obiecał, że jego stan się diametralnie poprawi. We wpisie na swoim blogu, przedstawiał zmiany, jakie mają być wprowadzone. Niestety chwilowo, jego blog nie działa, ale może niedługo będzie, więc podaję odnośnik: http://vizzzion.org/blog/2010/05/more-p ... t-updates/
ODPOWIEDZ