Duże użycie procesora przez odtwarzacz flash

Tematy związane z oprogramowaniem, instalacją, konfiguracją
Awatar użytkownika
mq
Posty: 47
Rejestracja: 26 września 2007, 14:49
Lokalizacja: Wolkan

Post autor: mq »

Kiedyś czytałem o Gordonie, takim środowisku uruchomieniowym Flasha napisanym w JavaScripcie. Podobno działa on tak, że najpierw pobiera film na dysk, a potem go odtwarza. Sam go nie testowałem, ale może spełni Twoje wymagania.
ebambo
Posty: 1
Rejestracja: 05 lutego 2010, 08:47

Post autor: ebambo »

Problem pojawia się także u mnie z tym, że ma trochę inną charakterystykę filmiki się zacinają ale procesor jest wykorzystany w jakichś 70%. Próbowałem wielu rzeczy jak na razie z marnymi efektami, ale odkryłem że jak podczas oglądania filmiku uruchomię jakiś inny program (nieważne co) i zużycie procesora skoczy na maksimum to filmik przestaje się wieszać i chodzi bardzo płynnie. Gdy zużycie procesora znowu spadnie filmik zaczyna się zacinać. Dodam, że procesor to amd turion x2 ultra a sprawdzałem to już na różnych systemach, również 64 bit i zawsze to samo.
davitxx
Posty: 59
Rejestracja: 31 maja 2009, 20:01
Lokalizacja: £ód¼

Post autor: davitxx »

Witam,
każdy ma z tym problem a nie ma rozwiązania.
Trzeba się za to zabrać i wreszczie coś wymyślić.
Chwilowo mam egzaminy ale już niedługo będę miał czas i pokombinuje.
Awatar użytkownika
raven18
Beginner
Posty: 134
Rejestracja: 12 maja 2009, 11:29
Lokalizacja: /home

Post autor: raven18 »

Prawdopodobnie sterownik (regulator?) nieprawidłowo obsługuje skalowanie częstotliwości procesora. Możesz ręcznie zmieniać częstotliwość do flasha bądź prze-kompilować jądro ustawiając inny regulator (userspace?). Może da się to przestawić bez kompilacji?
http://www.gentoo.org/doc/pl/power-management-guide.xml
punkt 3
ODPOWIEDZ