Granie na komputerze - Wine

Wszystko Off Topic
mateo
Posty: 30
Rejestracja: 14 lipca 2007, 18:54

Post autor: mateo »

LordRuthwen pisze:Widzisz, problem w tym, że nie ma tego w co ja gram i co lubię, czyli wszelkiej maści Gothic, Witcher i inne takie, bo w stare gierki pt Transport Tycoon Deluxe, Hospital Theme, HoMM1 i 2 czy coś to mogę sobie pograć w DosBoxie
Polecam spróbować:
  • Sacred: Gold
    Eschalon: Book I
    Neverwinter Nights
    Rune
Jeśli chodzi Gothic 1 i 2 to ich wydanie nie jest możliwe z powodu problemów technicznych.
jest szansa na wydanie Gothic 3 i Witcher dla Linuksa - jednak decyzja należy do jednego z pracowników LGP:

http://www.phoronix.com/forums/showthread.php?t=17492

W momencie gdy przestałem korzystać z Wine, zacząłem uruchamiać gry z różnego rodzaju gatunków.
Oczywiście na początku brakowało mi kilku gier. Jednak z czasem odkryłem nowe gry i przestałem się martwić tematem
gier dla Windows. Nie rozumiem jednak czemu wspominasz o starych grach dla systemu DOS?
adrikux pisze:Spróbuj zainstalować, a właściwie uruchomić (bo sama instalacja większych problemów nie sprawiła) Morrowinda z użyciem natywnego instalatora...
Natywny instalator dla Morrowind? To znaczy masz na myśli ten stary instalator loki, który wymaga Wine do uruchomienia gry? Nie rozumiem w jakim celu miałbym uruchomić grę, która nie ma natywnej wersji dla Linuksa.
dzidzius80
Beginner
Posty: 110
Rejestracja: 12 stycznia 2007, 10:37
Lokalizacja: Świnoujście

Post autor: dzidzius80 »

Nie wiem, czy kto ktokolwiek z was zna Anarchy Online, jest to w miarę stara gra, no ale co do wymagań to i na Windowsie wczytywanie detali potrafi chwilkę potrwać, i nie powiem, nagimnastykowałem się żeby ją raz uruchomić pod Debianem, i nigdy więcej mi się to nie udało. To znaczy, raz uruchomiona chodziła do czasu kiedy po aktualizacji na Squeeze przestała mi działać sieć. Dźwięk się popsuł i przestała działać totalnie kamera. Ale do rzeczy. Muszę powiedzieć, że pod wine Anarchy Online działa dużo szybciej niż na jakimkolwiek Windowsie, i za to cenie Linuksa. Może i trzeba się z nim pobawić, ale później jest jeszcze lepsza zabawa.
adrikux

Post autor: adrikux »

mateo pisze: Rune[/list]Jeśli chodzi Gothic 1 i 2 to ich wydanie nie jest możliwe z powodu problemów technicznych.
jest szansa na wydanie Gothic 3 i Witcher dla Linuksa - jednak decyzja należy do jednego z pracowników LGP:
http://www.phoronix.com/forums/showthread.php?t=17492
Gdyby Gothic 3 był dostępny w binarce na GNU/Linuksa to nic więcej bym nie potrzebował.
ODPOWIEDZ